DİKKAT!
Advert
Advert

Uğur Işılak’tan Ozan Arif’e Vefa…

GÜNCEL, KÜLTÜR VE SANAT, MANŞET, SAĞLIK, VİDEO GALERİ

İYİ Parti’den İdris Naim Şahin açıklaması

GÜNCEL, MANŞET, MEDYA, SİYASET, YEREL

Ozan Arif Hayatını Kaybetti

GÜNCEL, MANŞET, SAĞLIK, YEREL

Son dakika: Ankara Merkezli 76 İl’de FETÖ’ye dev operasyon!

ASAYİŞ, ÇEVRE, GÜNCEL, MANŞET, SİYASET, YARGI

19 MAYIS BELEDİYESİNDE İMZALAR ATILDI

19 Mayıs Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında belediye işçilerinin mali ve sosyal hakları konusunda toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Bu haber 06 Aralık 2018 - 12:48 'de eklendi ve 129 görüntüleme kez görüntülendi.

 

19 Mayıs Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında belediye işçilerinin mali ve sosyal hakları konusunda toplu iş sözleşmesi imzalandı.

 

19 Mayıs Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan görüşmeler neticesinde belediye işçilerini kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri tamamlanarak anlaşma sağlandı. 19 Mayıs Belediyesi Toplantı Salonunda yapılan imza törenine Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, Şube Sekreteri Arif Çelik, 19 Mayıs Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Emine Arslan, Mali Hizmetler Müdürü Hava Erim, Sendika Temsilcileri Şükrü Altaş, Hayrullah Ayaz ve belediye işçi personeli katıldı.

Şube Başkanı Ziya Uzun  “Öncelikle Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’na ve komisyona teşekkür ediyorum. Hedeflediğimiz rakamı yakaladık, Yapılan bu anlaşma ile çalışan arkadaşlarımızın ücretleri, sosyal hakları, çalışma koşulları ve ekonomik dengeleri gibi daha birçok konuda karşılıklı uzlaşı içerisinde görüşmeler sağladık, karşılıklı hoşgörü çerçevesinde geçirdiğimiz sözleşme görüşmelerinde mutlu bir neticeye ulaştık, Atılan imzalar ile Çalışanların yüzünü güldüren bu Toplu iş sözleşmesi belediye işçisi olan çalışanlarımıza ve ailelerine hayırlı olsun.” diye konuştu

 

Uzun; 19 Mayıs Belediyesinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesinin iki yıl geçerli olduğunu, işçi arkadaşlarımızın alacağı ücretlere iki yılda toplam %35 oranında zam ve enflasyon farkı, sosyal yardımlara ve sorumluluk zamlarına  %35 oranında zam yapıldığını, kıdem tazminatı ve ikramiyelere de artış yapıldığını belirterek işçi arkadaşlarımızın yüzlerini güldürecek toplu iş sözleşmesinin imzalandığını söyledi.

 

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, ”Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren işçimizin, memurumuzun maaşlarını geciktirmeden ödemekteyiz. Belediyemizin imkanları dahilinde en iyisini yapmaya çalışıyoruz. İşçilerimizin emeğine ve alın terine saygılıyız. Toplu iş sözleşmemiz hayırlı olsun. Dedi