DİKKAT!
Advert
Advert

Ülkü Ocakları yeni Genel başkanı belli oldu

GÜNCEL, MANŞET, SİYASET, YEREL

Bu Anket Sonuçları Çok Konuşulacak…!

Bu biyografi 15 Kasım 2017 - 12:26 'de eklendi ve 3.328 görüntüleme kez görüntülendi.

Gezici Araştırma şirketinin yaptığı son Cumhurbaşkanlığı seçim anketinin sonuçlarını açıklatı. Bu anket sonuçları çok konuşulacağı ifade edildi.

Gezici Araştırma şirketinin partilerin oy oranlarına ilişkin olarak gerçekleştirdiği son ankette Meral Akşener’in kurduğu İYİ Parti’nin olası bir erken seçime girmesi durumunda yüzde 19.5 oranında oy alabileceği, bu durumda da AK Parti’nin oyunun yüzde 43.8 göründüğü ifade edildi.

Gezici Araştırma’nın anketine göre, İYİ Parti’nin seçime girmesi durumunda katılımcıların yüzde 18.5’i CHP’ye, yüzde 8.8’i MHP’ye ve yüzde 7’si ise HDP’ye oy vereceğini söyledi.

Bu durumda MHP ve HDP, TBMM’ye girmek için gerekli olan yüzde 10’luk barajın altında kalıyor.

İYİ Parti’nin katılmadığı bir erken genel seçim olması durumunda ise katılımcıların yüzde 47.1’i AK Parti’ye, yüzde 26.8’i CHP’ye, yüzde 13.5’u MHP’ye ve yüzde 9.8’i de HDP’ye oy vereceğini kaydetti.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM ANKETİNDE HATA PAYI 2.5

Sputnik’te yer alan habere göre, Türkiye genelinde 10-15 Ekim günlerinde 4.638 katılımcıyla yüz yüze görüşme metodu ile yürütülen araştırmanın hata payı güven aralığı sınırları içerisinde eksi artı yüzde 2.5 olarak belirtildi.

“YÜZDE 10 HER ŞEKİLDE AKŞENER’E OY VERECEK”

Şirketin sahibi Murat Gezici, araştırmaya göre katılımcıların yaklaşık yüzde 60’ının Akşener’in siyasi duruşunu olumlu olarak değerlendirdiğini, yüzde 32’sinin ise olumsuz bulduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

“Araştırmaya katılanların Akşener parti kurduğunda oy verip vermeyeceğine ilişkin dağılım incelendiğinde yüzde 10.1’i kesinlikle her koşulda oy vereceğini ifade ederken yüzde 19.1’i oy verebileceğini, yüzde 17.8’i kararsız olduğunu ifade etmektedir. Toplumun yüzde 50’sine yakın bu oran Akşener’in kurduğu partiye oy verme potansiyelinin büyüklüğünü gösteriyor.”

YÜZDE 48 ERDOĞAN, YÜZDE 38 AKŞENER

Kasım 2019’da yapılması öngörülen Cumhurbaşkanlığı seçiminde halkın nasıl oy vereceğini de irdeleyen ankete göre katılımcılara cumhurbaşkanı olarak görmek isteyeceği isim sorulduğunda yüzde 47.8 oranında Tayyip Erdoğan, yüzde 38 oranında Akşener, yüzde 14.9 oranında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yanıtları çıktı.

Anket sonuçlarını yorumlayan Gezici, Akşener’in ‘kararlı ve dik duruşu’ ile ‘kadın oluşunun’ halk tarafından takdir gördüğünü belirterek, “Araştırmamızın sonuçlarına göre Akşener’in güven vermesi ve tanınırlılığının artmasıyla birlikte oy potansiyelinde ciddi artış olacağı gözlenmekte” dedi.

Araştırmaya katılanların yüzde 44.6’sının Türkiye’de yeni bir partiye ihtiyaç olduğunu vurguladığını da söyleyen Gezici, şöyle devam etti:

“Merkez sağ seçmen oranı yüzde 70 olarak görülüyor. Olası bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde Akşener’in Erdoğan’la birlikte aday olması durumunda ciddi anlamda bir seçim yarışının olacağı şimdiden öngörülmektedir. Anket sonuçları 2002 yılından bu yana ilk defa merkez sağ seçmeni milli duygularla konsolide edecek söylemleri Akşener’in kuracağı partide görebilme durumunu ortaya koyuyor.”

Murat Gezici’nin yöneticiliğini yaptığı Gezici Araştırma şirketi 16 Nisan referandum sonuçlarını en yakın tahmin eden iki şirket arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Şair ve Yazar Yavuz Bülent Bakiler Vefat Etti.

Türk şiirinin duayeni ve Türk edebiyatının güçlü ismi Yavuz Bülent Bakiler hayatını kaybetti. AYNI GÜN İÇİNDE TÜRK SİNEMA VE EDEBİYATI'NIN İKİ AYRI DUAYENİNİ KAYBETTİK Türk sineması ve tiyatrosunun usta ve sevilen ünlü oyuncusu Ayşen Gruda'yı kaybetmesinin ardından ikinci bir vefat haberi geldi. Türk şiirinin ve  Türk Edebiyatı'nın usta ismi Yavuz Bülent Bakiler kalp ritmi bozukluğu sebebiyle kaldırıldığı Okmeydanı Memorial Hastanesi’nde üç gündür tedavi görüyordu. Bugün acı haberi aldık Yavuz Bülent Bakiler hayatını kaybetti. Okmeydanı Memorial Hastanesi’nde üç gündür tedavi görüyordu. Kontrol amacıyla yoğun bakımda tutulan Bakiler’in sağlık durumunun iyi olduğu eşi Ayşe Bakiler tarafından açıklanmıştı. Tü…

BEDRİ YAŞAR; “İNŞALLAH SİZ YAPARSINIZ, BİZ DE ALKIŞLARIZ!

İYİ Parti Samsun Milletvekili ve Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi Bedri Yaşar, TBMM’nin tatile girmeden önce birbiri ardına geçirdiği torba yasaları sert bir dille eleştirdi. Yaşar, yaptığı açıklamada hem torba yasalara hem de İller Bankası’nın, elde ettiğin kârın bir kısmını belediyelere dağıtma şekline tepki gösterdi. Bu işin anlamsız ve mantıksız olduğunu gösterir! “Özellikle son dönemde, gecenin ilerleyen saatlerinde hep beraber, çuval yasaların, içerisinde birbiriyle hiç ilintisi olmayan, alakası olmayan maddeleri üzerinde bir şeyler söylemeye çalışıyoruz. Milletvekili arkadaşlarımızın çoğu maddeler yerine daha çok ülkenin içinde bulunduğu sorunları, bölgesel problemleri dile getiriyor. Bu da yaptığımız işin ne kadar…

Türk Sineması’nın Duayeni Ayşen Gruda’yı kaybettik

Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören 74 yaşındaki Ayşen Gruda hayatını kaybetti. Bir süredir yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle yoğun bakımda tedavisi devam eden Türk sinema ve tiyatrosunun unutulmaz oyuncusu Ayşen Gruda 74 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü oyuncunun tedavi gördüğü Kağıthane Derindere Hastanesi'nde hayatını kaybettiği bildirildi. Mide ağrısı şikayetiyle Kağıthane Derindere Hastanesi'nde tedavi altına alınan Türk Sinema ve Tiyatrosunun duayen ismi Ayşen Gruda’ya mide kanaması teşhisi konularak yoğun bakıma kaldırılmıştı. Ayşen Gruda, bir süre önce kendisini tarif etmesi istenilince şunları söylemişti: “Ayşen Gruda, kitap gibi kadın.  İyi kalpli, işine çok sadık, çok dikkatli, dürüst düzenli …

KIZ ÇOCUĞUNU KAÇIRMAYA TEŞEBBÜS EDEN ŞAHIS YAKALANDI

22.01.2019 günü saat 10.00 sıralarında 155 Polis İmdat Hattına Karasamsun Mahallesi Ihlamur Sokak üzerinde çocuk kaçırılmasına teşebbüs olayı meydana geldiği ihbarı üzerine ilkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay yerine süratli bir şekilde intikal etmiştir. Mağdur çocuğun Karasamsun mahallesindeki ikameti önünde E3 otobüsünden indiği, ikametinin sitesinin bahçesine gireceği esnada şüpheli şahsın mağdur kız çocuğunun elinden tuttuğu, çocuğun şahsın elinden kurtularak ikametine doğru kaçtığı, şüpheli şahsın da olay yerinden kaçarak uzaklaştığı site güvenlik kameralarından görülmesi üzerine yakalanmasına yönelik çalışma başlatılmıştır. Eşgali belirlenen şüpheli şahıs olay yerine yakın bir sitenin önünde bir gün sonra 23.01…

Cumhurbaşkanından Tekkeköy’e Büyük Müjde

Togar, İkinci Beş Yıl İçin Belirlediğimiz En Büyük Hedefimiz ve Hayalimiz Gerçek Oluyor Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan cumartesi günü Yaşar Doğu Kapalı Spor Salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısında Tekkeköy’e büyük bir müjde verdi. Samsun’a özellikle Tekkeköy’e öğrenci yurdu yapılacağı müjdesini veren Cumhurbaşkanının sözleri Tekkeköy’de büyük heyecan uyandırdı. Tekkeköy’de Yurt ve Fakülte Heyecanı Tekkeköy’ün bir asırlık hayali olan Devlet Hastanesinin ilçeye kazandırılmasının ardından ikinci beş yıllık dönemin en büyük hedefi ve hayalinin gerçekleşmesi sürecine girildiğine değinen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip…

Osman Genç; Canik’e çağ atlattık

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ilçenin dönüşümünü halkla birlikte başardıklarını ve her alanda uyguladıkları projelerle ilçenin çağ atladığını söyledi.   Canik'te 15 yıl önce hayal dahi edilemeyen büyük işler başardıklarını belirten Başkan Osman Genç, "Canik bizim dönemimizde altın çağını yaşadı. 15 yıl öncesinde Samsun'un arka bahçesi olan, yatırım gelmeyen ilçemizi Karadeniz'in en çok yatırım çeken bölgesi haline getirdik. Bugün Canik gerek kültür-sanat merkezleriyle, alışveriş merkezleriyle, modern yaşam alanlarıyla insanları kendine çeken cazibe merkezi haline geldi" dedi.   EŞİT HİZMET GÖTÜRDÜK Görev yaptıkları süre boyunca sürekli vatandaşlarla birlikte olduklarını ve ilçede yakaladıkları başarıyı h…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ