DİKKAT!
Advert
Advert

Uğur Işılak’tan Ozan Arif’e Vefa…

GÜNCEL, KÜLTÜR VE SANAT, MANŞET, SAĞLIK, VİDEO GALERİ

İYİ Parti’den İdris Naim Şahin açıklaması

GÜNCEL, MANŞET, MEDYA, SİYASET, YEREL

Ozan Arif Hayatını Kaybetti

GÜNCEL, MANŞET, SAĞLIK, YEREL

Son dakika: Ankara Merkezli 76 İl’de FETÖ’ye dev operasyon!

ASAYİŞ, ÇEVRE, GÜNCEL, MANŞET, SİYASET, YARGI

Neslihan Hancıoğlu: “Cumhuriyet kadınlarımızla,değerli”

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazandığı günün yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda “Cumhuriyet kadınlarımızla, kadınlarımız da Cumhuriyet’le değerli” dedi.

Bu haber 04 Aralık 2018 - 14:48 'de eklendi ve 159 görüntüleme kez görüntülendi.

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazandığı günün yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda “Cumhuriyet kadınlarımızla, kadınlarımız da Cumhuriyet’le değerli” dedi.

Hancıoğlu’nun mesajı şöyle:

“84 yıl önce bugün, Türk kadınının özgür iradeye sahip bireyler olduğu tescillendi. Türk kadını 5 Aralık’ı, kendisine bu hakkı kazandıran Cumhuriyet’e olan minnet borcu ile daha büyük bir tutkuyla karşılıyor.

Türk kadını, tarih boyunca çalışarak, mücadele ederek büyük zorlukları aşmayı başarmış olsa da hâlâ hak ettiği değeri görememekte, geri plana itilmekte, zaman zaman da onur zedeleyici muameleye maruz kalabilmektedir.

Türk kadınının verdiği onur mücadelesinde en büyük gücü, en büyük silahı, toplumumuzu çağdaşlaştıran adalet, demokrasi ve laiklik ilkeleridir. Ancak Türk kadınına güç veren bu ilkelerin, özellikle AKP iktidarları döneminde büyük darbeler aldığını da asla unutmayacağız.

1934’te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından bizlere tanınan haklarımızın kağıt üzerinde kalmaması, toplumsal yaşamdaki statülerimizin yükseltilmesi ve siyasi yaşamda temsil gücümüzün,cinsiyet temelli değil liyakat temelli bir yaklaşımla üst seviyeye ulaşması konusunda verdiğimiz mücadeleyi, başarıya ulaşana dek kararlılıkla sürdüreceğiz.

Çünkü; Cumhuriyet kadınlarımızla, kadınlarımız da Cumhuriyet’le değerli!

Bu düşüncelerle, onurlu, gururlu, özgür irade sahibi, toplumumuzun direği, Cumhuriyet’imizin yılmaz bekçileri olan Türk kadınının, seçme ve seçilme hakkını kazanmasının 84. yıl dönümü kutlu olsun