DİKKAT!
Advert
Advert

Uğur Işılak’tan Ozan Arif’e Vefa…

GÜNCEL, KÜLTÜR VE SANAT, MANŞET, SAĞLIK, VİDEO GALERİ

İYİ Parti’den İdris Naim Şahin açıklaması

GÜNCEL, MANŞET, MEDYA, SİYASET, YEREL

Ozan Arif Hayatını Kaybetti

GÜNCEL, MANŞET, SAĞLIK, YEREL

Son dakika: Ankara Merkezli 76 İl’de FETÖ’ye dev operasyon!

ASAYİŞ, ÇEVRE, GÜNCEL, MANŞET, SİYASET, YARGI

SAMSUNDA ÖNCELİK HAYATIN,ÖNCELİK YAYANIN UYGULAMASI

   İçişleri bakanlığımız tarafından “ öncelik hayatın, öncelik yayanın sloganıyla 2019 yılı YAYA ÖNCELİKLİ TRAFİK “ yılı ilan edilmiş ve uygulama Samsun’da başladı

Bu haber 06 Şubat 2019 - 19:30 'de eklendi ve 218 görüntüleme kez görüntülendi.

İçişleri bakanlığımız tarafından “ öncelik hayatın, öncelik yayanın sloganıyla 2019 yılı YAYA ÖNCELİKLİ TRAFİK “ yılı ilan edilmiş ve uygulama Samsun’da başladı.

İçişleri bakanlığı tarafından “ öncelik hayatın, öncelik yayanın “ sloganıyla 2019 yılı “ YAYA ÖNCELİKLİ TRAFİK “ yılı ilan edilmiş ve ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek bir kampanya başlatılması kararlaştırılmıştır.
    Bu kapsamda 6 Şubat 2019 Çarşamba günü 12:00 – 13:30 saatleri arasında “yaya ve okul geçitlerinde “  eş zamanlı olarak icra edilecek “ yuya önceliği bilincinin oluşturulması “ hususundaki farkındalık faaliyeti sayın Samsun Valisi, Samsun ili jandarma Komutanı, İl emniyet müdürü ve diğer tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinın katılımıyla Samsun il merkezi ile tüm ilçelerde icra edilmiştir.

Uygulamaya İl jandarma Komutanlığı ve il emniyet müdürlüğü nde çok sayıda personel katıldı.  emniyet ve jandarma trafik görevlileri tarafından özellikle öğrencilere uygulamalı olarak yaya olmanın öncelikleri anlatıldı. Öğrenciler tarafından sürücüler durdurularak yolda karşıdan karşıya geçiş sağladı ve sürücülere konu ile alakalı broşür dağıtılarak bilgilendirme yapıldı. Uygulamada çok sayıda öğrenci ellerindeki pankartları sürücülere göstererek önceliğin yayaya ait olduğu konusunda farkındalık yarattılar.