DİKKAT!
Advert
Advert

Uğur Işılak’tan Ozan Arif’e Vefa…

GÜNCEL, KÜLTÜR VE SANAT, MANŞET, SAĞLIK, VİDEO GALERİ

İYİ Parti’den İdris Naim Şahin açıklaması

GÜNCEL, MANŞET, MEDYA, SİYASET, YEREL

Ozan Arif Hayatını Kaybetti

GÜNCEL, MANŞET, SAĞLIK, YEREL

Son dakika: Ankara Merkezli 76 İl’de FETÖ’ye dev operasyon!

ASAYİŞ, ÇEVRE, GÜNCEL, MANŞET, SİYASET, YARGI

Kredi kartı kullananlar dikkat!

Birçok bankanın, kredi kartı ya da kredi borcunun ödenmemesi durumunda, ihtar mektubu muhatabın eline ulaşmasa bile haciz işlemi başlatılabileceği iddia edildi

Bu haber 09 Şubat 2019 - 17:45 'de eklendi ve 175 görüntüleme kez görüntülendi.

Birçok bankanın, kredi kartı ya da kredi borcunun ödenmemesi durumunda, ihtar mektubu muhatabın eline ulaşmasa bile haciz işlemi başlatılabileceği iddia edildi

Birçok bankanın, kredi kartı ya da kredi borcunun ödenmemesi durumunda, gönderdikleri ihtar mektubu muhatabın eline ulaşmasa bile haciz ya da hesaba bloke işlemlerini başlattığı iddia edildi.

Kanuni olarak, bankalar ve finans kuruluşlarınca borcunu ödemeyen ya da ödeyemeyen müşterilere gönderilen ihtarnamenin, kişiye ulaşmaması durumunda aslen herhangi bir haciz işlemi yapılamıyor. Ancak, son günlerde alınan bazı mahkeme kararlarında bu durumun tam tersi bir uygulama söz konusu… Bazı bankaların, borç ihtarnamesi vatandaşlara ulaşmasa dahi haciz ve hesap dondurma işlemleri yaptığı ifade edildi.

Alınan Kararlar Tüketicinin Değil, Bankaların Lehine Veriliyor

Alınan bilgiye göre; tüketici mahkemelerinin, ihtar belgelerinin borçluya tebliğ edilememesi ve borçlunun adreste bulunamaması nedeniyle geri çevrildiği durumlarda, mahkeme dosyaları temyize gidiyor. Temyize giden söz konusu dosyaların, Yargıtay hukuk dairelerince kabul edildiği ve banka lehine karar verildiği bildirildi. Bu şu anlama geliyor; Kredi kartı ya da kredi borcunun ödenmemesi durumunda, banka tarafından gönderilen ihtar vatandaşın eline ulaşmasa bile haciz ya da hesaba bloke işlemleri başlatılabilir.

Kaynak Yeniçağ

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN