DİKKAT!

CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş

GÜNCEL, MAGAZİN, MANŞET, SİYASET

Ak Parti Samsun’da Sil Baştan Yeniden…!

GÜNCEL, MANŞET, SİYASET, YEREL

MERHABALAR

Bu haber 07 Kasım 2018 - 7:50 'de eklendi ve 839 görüntüleme kez görüntülendi.

Sevgili okuyucular. Karizma Haber sitesinde köşe yazısı yazmaya karar verdiğim zaman çok düşündüm. Ancak nereden ve nasıl başlayacağımı kestiremedim… Bir köşe yazarı için ilk yazı ve son veda yazısı yazmak en zor olanıdır.  Bu ilk yazımla başlıyorum ve aralıklarla bu köşede sizlerle olacağım.

Öncelikle kendimi tanıtmak isterim.

İsmim Ayça Nedret YÜCEER. Bir çocuk annesiyim.

Dünyaları üstüne kurduğum benim hayatımın anlamı olan beni ben yapan bir oğlum var ismi Nihat Derin.Şimdi belki düşünüyorsunuz; kendinden bahsetmek ismini yazmakla ve çocuğundan bahsederek olmuş bitmiş sayılırmı???

Benim hayatım için sayılır diyorum bende size. Nedenlerini yazdıklarımı okumaya devam ettiğinizde anlamaya başlasanız da, zamanla çok daha iyi anlayacaksınız.

29 yaşıma kadar kendim için bir çok  sey yapmış hayatımda kendimce başarılar elde etmiş biriymişim gibi düşünsemde, Rabbimin en güzel hediyesi bir evlat sahibi olduğum andan itibaren herşeyin çok boş olduğunu anne olduktan sonra gerçek başarının ve bu hayatta olma amacımın ne olduğunu öğrendim ben.

Evet küçücük bir bedeni kucağıma aldığımda yaşattığı hisler bunlardı bana. Ve anne olmanın kıymetini,  zamanla anlamını öğrenmeye başladığımda hayatımı yeniden şekillendirmeye, bakış açımı farklı anlamlar için oluşturmaya çalışırken, 9 aylık bir anneyken OTİZM denilen bir kavram anneliğimin en güzel en anlamlı en özel anında hayatımın içinde, karanlık bir bulut gibi duygularımın üzerini kapladı.

Hayallerim, umutlarım, mutluluğum, hedeflerim amaçlarım bir anda korkular bilinmezlikler içinde kaldı. İşte o anda küçücük bir beden küçücük bir yürek beni büyütmeye ve bambaşka bir insan olmaya başlattı. Çok gözyaşlarım çok yıkılmışlıklarım olsada bu mücadeleden  12 yıl sonra güçlü evladı için herşeyi yapabilicek her ne olursa olsun yıkılmadan ayakta durabilecek bir anne olarak çıktım.

İşte onun için sadece kendim için söyleyeceğim tek şey, anlatacağım her başarı öyküsü, beni ben yapan her şey ANNELİĞİMDİR. Benim gibi nice bu mücadeleyi veren anneler var onların her biri güçlü savaşçılar,birçoğu ile belkide dışarıda biryerlerde karşılaşıyorsunuz ama farkında değilsiniz. Ne kadar özel ne kadar güçlü insanlar.

Bizim yaşadıklarımızın birazını gözlemleyen insanlar hayatın bizim için ne kadar zor olduğunu ifade ediyorlar, bizlere sözleriyle güç vermeye çalışıyorlar, üzülüyorlar peki acaba kaç kişinin aklından geçiyor bu insanlar ne kadar güçlü ne kadar azimli yaşadıkları hayata direnip hayatları için bıkmadan çabalıyor emek sarfediyorlor….Kaç kişi düşünüyor???

Biz Otizmli evlatlara sahip olan anneler bizler bu hayatın en güçlü anneleriyiz. Bizleri tanıdıkça bunu çok daha iyi anlayacaksınız bunu biliyorum belkide zamanla bambaşka bir bakış açısı oluşacak sizlerde bizim için.

Ben Otizm ile savaşan mücadele veren ve hayatta var olduğunu toplum içinde olduğunu göstermek için çabalayan Nihat Derinin annesi evladının mücadelesi için her daim onun yanında olucak onun için herşeyi yapabilecek güçte ve cesarette olan,

Ayça Nedret sizlere Saygılarım ve sevgilerimle…

Ayça Nedret Yüceer
Ayça Nedret Yüceeraycaned76@gmail.com