Karizma Haber

Böyle hırsız görülmedi. Çaldığı altınların yarısını iade etti

455
08 Mart 2015 - 10:17
Böyle hırsız görülmedi. Çaldığı altınların yarısını iade etti

Erzurum’da gündüz saatlerinde girdiği evden 460 gram altın çalan hırsız ya da hırsızlar, çaldıkları altınların yarısını aynı gün girdikleri evin kapısı önündeki ayakkabıların içine bırakarak kayıplara karıştı.

Merkez Palandöken ilçesi Kazım Yurdalan Mahallesi’ndeki Tekin Evler’de oturan Asiye Bostancı’nın evine hırsız girdi. Çelik kapıyı açarak içeri giren hırsız mutfaktaki çekyatın altında kese içerisindeki bilezik, kolye ve cumhuriyet altınlarından oluşan 460 gram ziynet eşyasını çaldı. Bostancı, eve döndüğünde kapının açık ve eşyaların yerlerde olduğunu gördü. Şikayet üzerine eve gelen olay yeri inceleme ve hırsızlık büro ekipleri parmak izi ve delil aradı.

Hırsızlık olayının ardından geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Asiye Bostancı’nın görümcesi Dilek Bostancı, hırsızlık vakasının gerçekleştiği eve geldi. Ayakkabılarını evin dışında çıkarıp içeri giren Dilek Bostancı, ziyaret sonrasında ayakkabıları giymek istedi. Bostancı sağ ayağına giymek istediği esnada botunun içinde bir şey olduğunu fark etti. Ayakkabıyı eline alıp içindeki nesneyi çıkartmak istediği esnada, ayakkabının içerisinden iki kese çıktı. Bu sırada görümcesini yolcu etmek isteyen Asiye Bostancı, söz konusu keselerin çalınan ve içinde altın bulunan keseler olduğunu fark etti. Sevinçle keseleri açan Bostancı, çalınan altınlarının yarısının alınmış olduğunu diğer yarısının ise bırakıldığını görünce buruk bir sevinç yaşadı.

Gelinlik çağdaki iki kızı ve akşamları üniversitede okuyup, gündüzleri taksicilik yapan bir oğlunun bulunduğunu belirten Asiye Bostancı, çalınan altınlarının yarısını iade eden hırsızdan, aynı şekilde diğer altınlarını iade etmesini istedi. Hırsızdan davacı olmayacağını dile getiren Bostancı, “Dul bir kadınım. 12 yılda eşimin maaşından biriktirdiğim kuruşlarla oğlum ve kızlarım için altın biriktirdim. Oğlum taksicilik yapıyor. Başkasına heveslenmesin ona araba alayım diyordum. Hırsız, oğlumun ve kızlarımın hayalini çaldı. Hırsız altınların yarısını iade etmiş, diğer yarısını da yine aynı şekilde ayakkabının içerisine bıraksın ya da iade etsin. Kendisinden davacı olmayacağım.” dedi.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper