Karizma Haber

Burhan Kuzu’dan olay itiraf! “Yaptım ama o dönemde suç değildi”

483
29 Mayıs 2020 - 14:10
Burhan Kuzu’dan olay itiraf! “Yaptım ama o dönemde suç değildi”

Bir dönemin ünlü uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’nin tahliyesinde AK Parti’li Burhan Kuzu’nun dahli olduğu iddia edilmişti.

Bir dönemin ünlü uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’nin tahliyesinde AKP’li Burhan Kuzu’nun dahli olduğu iddia edilmişti. Zindaşti için hakimi aradığını kabul etti ve “O dönem bunu yapmak suç değildi” dedi.

Haber Global TV kanalında sunuculuğunu Jülide Ateş’in yaptığı programda Zindaşti’nin tahliyesi için hakimi aradığını itiraf etti.

Kuzu, şunları söyledi:

Onun dediğini söylüyorum, adam ben baron felan değilim diyor. Baron olsan Türk Yargısı beni serbest bırakır mı diyor. Savunmak anlamında söylemiyorum. Ben ısrar etmedim, benim aradığım dönemde dava açılmamıştı. Dava açılmadan hakimi aramak 2014 yılında suç olmaktan çıkarılmıştı.

Uyuşturucu baronu Zindaşti ile kim tanıştırdı?

“2011 yılından teşkilattan arkadaşlar Zindaşti’yi bana getirdiler teşkilata. “Ben İranlıyım, yatırım yapacağım” dedi. “Vatandaşlık istiyorum” dedi. Ben de “tamam” yardımcı oluruz dedim. Daha sonra arkadaşlar aradı hocam biz biraz yanılmışız. Bu arkadaş sıkıntılı dediler. Dedim “tamam”kalsın o zaman dedim. O arada toplantı sırasında birlikte fotoğrafımız çekilmiş. Bu fotoğrafı da basına sızdırmışlar.

Jülide Ateş’in sorularına Kuzu’nun verdiği bazı cevaplar şöyle:

FETÖ ile ilişkiniz var mıydı?

Türkiye’de siyasetle ilgilenen insanların o dönemde Fetullah Gülen’i  tanımama gibi şansı yoktu. Biz Cemaati o dönemde hizmet hareketi olarak gördük, cemaat olarak gördük. Bu yönünü göremedik.

FETÖ’yü lanetlemek için 15 Temmuz’u neden beklediniz?

15 Temmuz’dan önce devlet gardını aldı. 15 Temmuz’da bunların gerçek yüzleri daha net görüldü. Bu yüzden 15 Temmuz milat kabul ediliyor.

Burhan Kuzu neden yalan haber üretti?

Mevcut olan bir haberi empati yapsınlar diye paylaştım. Bana göre çok önemli bir şey değil bunlar. Oradakinin montaj olduğu belli zaten.

“BAŞKANLIK SİSTEMİ BENİM FİKRİMDİ”

Başkanlık sistemi kimin fikriydi?

Başkanlık sistemi akademik olarak benim fikrimdi. Benim inandığım bir konudur ve Türkiye için yararlı olmuştur. Özü önemli içi önemli. Ben bu sistemin doğru olduğuna inanıyorum.

Başkanlık sistemi başarılı oldu mu?

Hiç şüphesiz oldu. Bu soruyu halka soruş şeklinize bağlı. Siz “Cumhurbaşkanı partili olsun mu?” diye sorarsanız tabii ki olmasın diyecek.

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Süperbetin yeni adresi