Karizma Haber

Enes Kanter: Milli formayı sabırsızlıkla bekliyorum

521
14 Haziran 2015 - 13:33
Enes Kanter: Milli formayı sabırsızlıkla bekliyorum

Türk basketbolunun, NBA’ye kazandırdığı genç oyunculardan Enes Kanter, Euro Basket 2015’te ay yıldızlı formayı sabırsızlıkla beklediğini söyledi. NBA’deki diğer milli oyuncuların da turnuvaya katılmaya ‘can attıklarını’ belirten Kanter ‘Euro Basket’in Türkiye açısından çok önemli olduğuna dikkat çekerek, iyi bir derece alınması halinde olimpiyatlara gidebileceklerini belirtti.

NBA’de Oklahoma City Thunder’daki başarılı performansıyla adından söz ettiren milli basketbolcumuz Enes Kanter, son 2 -3 yıldır ağır sakatlıklar geçirdiğini ancak bu yıl kendisini çok daha iyi hissetiğini söyledi. “Bu sene Allah’ın izniyle Türkiye’yi Türk bayrağını en güzel şekilde temsil etmek istiyorum.” diyen ünlü pivot, “Forma giyip giymeceğim daha belli olmadı. Temmuz’un 2. haftasında belli olacak. Tabii herkes o formayı giymek ister. Bize de o formayı verirlerse Allah nasip ederse, seve seve giymek isterim tabi.” dedi.

New Jersey’deki Ant Bookstore’da hayranları ile bir araya gelen 23 yaşındaki basketbolcu Enes Kanter, Cihan Haber Ajansı’na (CİHAN) gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Milli takımda forma giyip giymeyeceği ile ilgili yapılan spekülasyonlara da cevap veren Kanter, “Zaten bizim NBA’de yapmaya çalıştığımız Türkiye’yi Türk bayrağını, dilimizi, dinimizi en üst seviyede temsil etmek.Türk bayraklı milli formayı bana verirlerse, kanımın son damlasına kadar mücade edip, seve seve taşımak isterim. Bu gurur verici bir iştir.” diye konuştu.

ABD’deki Türk işadamları tarafından kurulan Embrace Relief Yardım Kuruluşu ve Ant Bookstore tarafından organize edilen ‘Enes Kanter hayranları ile buluşuyor’ programına katılan milli basketçi, hayranlarını sorularını cevaplandırdı. Genç hayranlarına tavsiyede bulunan Kanter, özellikle, uyku, beslenme ve spor aktivitelerine dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

“DİNİME ÇOK SAYGI DUYUYORLAR, BÜTÜN İMKANLARI SEFERBER EDİYORLAR”

Genç hayranlarının sorularını tek tek cevaplayan Enes Kanter, takım arkadaşları ve yönetimin kendisine büyük saygı gösterdiğini anlattı. Yemeklerin helal olması ve ibadetlerini yapma konusunda yetkililerin kendisine çok yardımcı olduğunu kaydeden Enes Kanter, şöyle devam etti:

“İlk geldiğimde helal yemek isteğimi kulübe ilettim. Onlarda sırf benim hassasiyetimden dolayı, bütün takım arkadaşlarıma helal yemek yaptırdılar. İbadet etmek istediğimi söylediğimde de hem kendi sahamızda, hem de deplasmanda oynanan bütün maçlarda bana müsait bir oda ayarladılar. Bu beni çok mutlu etti.”

Yetenekli basketçi, ‘Neden 0 (sıfır) numaralı formayı giymeyi tercih ediyorsun’ sorusuna ise, “Annem ben daha 16-17 yaşındayken, ne olursa ol mütevaziliğini kaybetme diyordu. Yarın NBA’de de olsa her zaman mütevaziliğini koru şeklinde tembihlerde bulunuyordu. Ben de bunun için 0 (sıfır) numaralı formayı tercih ediyorum. Ama şuanda Oklahoma City Thunder takımında 0 (sıfır) numaralı formayı başka bir basketçi giyince, ben de İstanbul plakası olan 34 numaralı formayı giyiyorum.” şeklinde cevap verdi.

Milli basketbolcu, program sonunda hayanlarına imza dağıtarak, hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

gizli çekim sex hikayalerigrup sex hikayeleriiş yeri sex hikayelerikızlık bozma hikayelerikonulu sex hikayeleri