Karizma Haber

AB Komisyonu, Yunanistan’la kat edilen mesafeden tatmin olmadı

AB Komisyonu, Yunanistan’la kat edilen mesafeden tatmin olmadı
324
13 Mart 2015 - 11:55

BRÜKSEL – AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Yunanistan’ın borçlarıyla ilgili müzakerelerde kat edilen mesafenin kendisini tatmin etmediğini söyledi.

Yunanistan Başbakanı Aleksi Çipras ile Brüksel’de bir araya gelen Jean-Claude Juncker, “Bölünme değil bir araya gelme zamandır.” dedi ve Yunanistan ile müzakerelerde başarısızlık ihtimalini tamamen dışladığını vurguladı. Juncker, Çipras’ın tamamen Avrupa yanlısı bir tutuma sahip olduğunu dile getirdi.

Başbakan Çipras ile görüşen Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ise kredi programının uzatıldığı 4 ay için Yunanistan’ın bir yatırım ve büyüme planı ve istihdam stratejisine ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.

Aleksis Çipras ise Avrupa’ya “Artık Yunan halkına ‘bunları uygula uygula’ diye dayatma yerine toplumun içinde bulunduğu duruma karşı yardım ve dayanışma mesajı vermeliler.” çağrısında bulundu.

Yunanistan, borçlarını ödeme gücünü sürdürebilmek için 240 milyar Euro’luk finansman desteğine ihtiyaç duyuyor.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper