Karizma Haber

Berdimuhamedov Japonya yolcusu

Berdimuhamedov Japonya yolcusu
370
07 Mart 2015 - 8:25

AŞKABAT – 10-11 Mart tarihlerinde İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’yi ağırlayacak olan Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, 12-14 Mart tarihlerinde Japonya’ya çalışma ziyareti gerçekleştirecek. Türkmenistan gündemindeki bu konular Bakanlar Kurulu’nda görüşüldü.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani’nin Aşkabat ziyaretinde ikili ilişkiler ele alınacak ve bir dizi ikili anlaşmalara imza atılacak. Devlet Başkanı Berdimuhamedov, İran mevkidaşı Ruhani’yi ağırladıktan sonra Japonya’ya gidecek. Türkmen lider, Japonya’nın Sendai kentinde Birleşmiş Milletler Afet Risklerinin Azaltılması III. Dünya Konferansı’na katılacak.

Konferansla ilgili konuşan Berdimuhamedov, günümüz dünyasındaki güncel problemlerin çözümü için pekçok girişimde bulunduklarını kaydederek, bu yönde uluslararası toplum ile aktif işbirliği içerisinde olmayı devam ettireceklerini söyledi.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper