Karizma Haber

“Gazetecilerin tutuklanmasını Avrupalı dostlarımıza anlatamıyoruz, utanıyoruz

“Gazetecilerin tutuklanmasını Avrupalı dostlarımıza anlatamıyoruz, utanıyoruz
345
04 Mart 2015 - 17:15

AMSTERDAM – Hollanda’nın en eski STK’larından biri olan Hollanda Türkiyeli İşçiler Birliği (HTİB) Başkanı Mustafa Ayrancı, Taraf yazarı Mehmet Baransu’nun tutuklanmasını kınadı. Mustafa Ayrancı, gazetecilerin tutuklanmasını Avrupalılara anlatamadıklarını ve Türkiye adına utanç duyduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmişte Ergenekon ve Balyoz soruşturmalarına sonuna kadar sahip çıktığını dile getiren Ayrancı, “Bugün ise durum tam tersine dönüşmüş. O gün gazetecilik görevini yapan Mehmet Baransu ise kendisine muhalif olduğu için tutuklandı. Bu ne ilktir ne de sondur. Çünkü eğer diktatörlüğü hayal ediyorsan sana karşı kim var ise hepsini yok etmek zorundasın.” dedi.

Türkiye’de insanların birbirleriyle fısıldayarak konuştuğunu ve Erdoğan’ı açıktan eleştirmeye çekindiğini söyleyen Ayrancı, “Avrupalılar bu durumu çok daha rahat görüyorlar. Türkiye’deki bu baskıyı çok rahat görüyorlar. Türkiye’de insan hakları, basın ve ifade özgürlüğü hükümet tarafından şiddetli baskı altında. Karşı gelenler paralel safsatası ile damgalanıyor. Türkiye bir kapalı hapishane durumuna geldi.” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tempobet güncel giriş
merter araç kiralamaMuş evden eve nakliyatNevşehir evden eve nakliyatNiğde evden eve nakliyatOrdu evden eve nakliyatbakırköy evden eve nakliyat
Egobet
Celtabet
Youwin