Karizma Haber

ABD Başkanı Trump’tan Venezuela’ya ‘askeri müdahale’ sinyali

ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela’ya asker göndermenin de seçenekler arasında olduğunu söyledi

ABD Başkanı Trump’tan Venezuela’ya ‘askeri müdahale’ sinyali
467
03 Şubat 2019 - 20:56

ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela’ya asker göndermenin de seçenekler arasında olduğunu söyledi

ABD Başkanı Donald Trump, Irak’taki ABD askerlerini, İran’ı izlemek için ülkede tutmak istediğini söyledi. Trump ayrıca Venezuela’ya askeri müdahalenin de seçenekler arasında olduğunu söyledi

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump Amerikan kanalı CBS’e verdiği röportajda, Venezuela’ya asker göndermenin bir ‘seçenek’ olduğunu belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Afganistan’daki askeri varlığına da değinen Donald Trump, Afganistan’da asker sayısını azaltmak ve sadece istihbaratı bırakmak istediğini söyledi.

MADURO’DAN ‘İÇ SAVAŞ’ AÇIKLAMASI

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ABD kaynaklı bir darbe olabileceği iddiaları ile ilgili “Donald Trump’ın karşısında dursanız ona ne derdiniz?” şeklindeki bir soruya, “Dur, dur Donald Trump. Elini kana bulayacak hatalar yapıyorsun. Onların istediği, darbelerin, kendi boyundurukları altında olmamızı istiyorlar.Bunu kabul etmemiz imkansız. ve Karayipler ve Latin Amerika ABD’nin arka bahçesi olamaz” cevabını verdi.

Gazetecilerin Maduro’ya sordukları bir soruya verdiği cevapta;  “Venezuella’da askiri bir darbe olur mu bunu ben bilemem. Buna kimse kesin bir cevap veremez.” karşılığını verdi.

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sex hikayeleri