Karizma Haber

ABD’den Türkiye’ye S-400 ültimatomu

388
02 Aralık 2018 - 13:27
ABD’den Türkiye’ye S-400 ültimatomu

ABD’den Türkiye’ye S 400 konusunda tehdit geldi.

ABD Senatosu Silahlı Kuvvetler Başkanı James Inhofe Türkiye’nin Rusya ile Batı arasında bir tercih yapması gerektiğini söyledi.

ABD Senatosu’ndaki Silahlı Kuvvetler Komitesi’nin James Inhofe, Türkiye’nin Batı ile Rusya  arasında bir tercih yapması gerektiğini söyledi. Inhofe’a göre Türkiye ABD ile F-35 programını devam ettirmek istiyorsa, S-400 füze savunma sistemlerinden vazgeçmeli.

Bloomberg’e açıklama yapan Inhofe, “F-35 programında kalmak istiyorsa Türkiye Rus S-400 sistemini satın almaktan vazgeçmelidir. ” dedi. Inhofe, S-400’den vazgeçmezse Türkiye’nin sekiz partner ülkeden biri olması konusu yeniden değerlendirmeye alınacağı konusunda uyardı.

Inhofe, “Türkiye önemli bir NATO müttefiki bir ülke, ancak bu şekilde davranmakla NATO’ya olan güvenini azaltıyor. Hava savunması konusunda ihtiyaçları olabilir. Bunu anlayışla karşılıyoruz, ancak önemli olan şu: Türkiye Rusya ile Batı arasında bir tercih yapmak durumunda kalacaktır. Rusya’dan S-400 almaya devam ederse bunun sonuçları Türkiye açısından olumsuz olacaktır” ifadelerini kullandı.

Kaynak Yeniçağ:

izmir escort

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.1xbetjasminbet