Karizma Haber

ABD’li isyancıların darbeci lideri Trump sonunda teslim oldu.

91
07 Ocak 2021 - 13:30
ABD’li isyancıların darbeci lideri Trump sonunda teslim oldu.

ABD Kongresi’nin Seçiciler Kurulu’nun bugün yaptığı toplantıda Joe Biden’in oylarını tescil etti.

ABD Kongresi’nin Seçiciler Kurulu’nun bugün yaptığı toplantıda Joe Biden’in oylarını tescil etti. Bu gelişmenin  ardından Beyaz Saray Sözcüsü, Twitter üzerinden ABD Başkanı Donald Trump’ın sözlerini aktardı.
Trump, “Seçim sonuçları kabullenmesem de 20 Ocak’ta düzenli bir devir teslim yapılacak ve düzenli bir geçiş olacaktır” dedi.

ABD’de Kongre, başkanlık seçiminin Kasım 2020’de yapılmasına rağmen Donald Trump’ın itirazları nedeniyle seçim sonuçları açıklanamamıştı. ABD Kongresi bugün demokrat aday Joe Biden’ın kazandığını resmi olarak tescil etti. ABD başkanlık seçimlerinde Joe Biden 306 üye çıkararak, baraj sayısı olan 270 Seçiciler kurulu oy sayısını geçen Biden, resmen ABD’nin 46. başkanı oldu. Biden baraj olan 270 üye sayısını geçerek, 306 üye çıkardı. Donald Trump ise 232’de kaldı.
Yemin töreni 20 Ocak’ta gerçekleşecek.abd-kongresi-biden-in-baskanligini-resmen-tescilledi-826075-5.jpg

Kongre’nin Joe Biden’in başkanlığının tescilinin ardından Donald Trump ilk kez açıklama yaptı. Trump “Seçim sonuçları beni tatmin etmesede,  sonucuna karşı çıkıyor olsam da 20 Ocak’ta usulüne uygun ve sağlıklı bir görev teslimi olacak.” dedi.

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tempobet güncel giriş
merter araç kiralamaMuş evden eve nakliyatNevşehir evden eve nakliyatNiğde evden eve nakliyatOrdu evden eve nakliyatbakırköy evden eve nakliyat
Egobet
Celtabet
Youwin