Karizma Haber

Abonelik iptali artık çok kolay olacak. Sonunda çözüm bulundu!

290
04 Ekim 2020 - 10:48
Abonelik iptali artık çok kolay olacak. Sonunda çözüm bulundu!

Aboneler için çileye dönen telefon, uydu, internet ve televizyon gibi aboneliklerin iptali artık çok daha kolay olacak. BTİK kararı, Resmi Gazetede yayınlandı.

Aboneler için çileye dönen telefon, uydu, internet ve televizyon gibi aboneliklerin iptali artık çok daha kolay olacak. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTİK) tarafından bu konuda alınan karar, Resmi Gazetede yayınlandı. Karara göre, abonelik iptalleri artık e-devlet üzerinden yapılabilecek.

Alınan bilgiye göre, milyonlarca vatandaşı ilgilendiren müjdeli haber Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’dan (BTİK) geldi. Televizyon, internet, telefon gibi abonelik sözleşmelerinin iptali için istenen faks, imzalı dilekçe ve kimlik ibrazı dönemi artık sona eriyor. Adeta vatandaşların çilesi haline gelen sözleşme feshi, BTİK tarafından çalışmaların tamamlanmasıyla e-devlet üzerinden yapılması mümkün olacak.

 

“160 MİLYON ABONEYİ İLGİLENDİREN HABER”

“Mevzuata göre, kısa sürede tamamlanan abonelik tesisi sağlandığı halde, iptal işlemleri daha ağır bir yöntemle fesih yapılamaz. Bazen güvenlikten bahsediyorlar. İşlerine geldiği zaman o kadar çok güzel sorguluyorlar ancak abone tarafından fesih talebi geldiği zaman halk deyimiyle, yokuşa sürüyorlar. Artık abonelik çilesi son buluyor. Bugün Türkiye’de 160 milyon abonelik var.  Artık abonelik feshetmek, eskisinden çok daha kolay olacak. Kısaca, abonelikten kurtulma işlemi e-devlet üzerinden yapılabilecek.

 

 

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Süperbetin yeni adresi