Karizma Haber

Adalar’daki faytonlarda yeni gelişme!

286
14 Şubat 2020 - 12:20
Adalar’daki faytonlarda yeni gelişme!

Adalar’da atlarda ruam hastalığının artması üzerine faytonların yasaklanmasının ardından İBB’si at ve faytonları satın almaya başladı.

Adalar’da atlarda ruam hastalığının yayılması üzerine çok sayıda atın itlaf edilmesi ve faytonların durdurulması kararı alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tescilli fayton plakalarını ve atları satın alması kararlaştırılmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu hafta itibaren atları ve faytonları satın almaya başladı. At ve fayton sahipleri belgeleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan heyete teslim ediyor. Satın alma işlemi getirilen belgeler karşılığında yapılıyor.İstanbul Büyükşehir Belediyesi, tescilli faytonlara plaka başına 300 bin TL verilecek. Ayrıca, her at içinse 4 bin TL ödeyecek. Fayton plakaları ve atlar için yaklaşık 90 milyon TL ödenecek.

KARANTİNA SÜRECİ DEVAM EDİYOR

İBB tarafından satın alınan atlar önce Büyükada’daki karantina ahırı bölgesine kurulan çadırlara alınacak. Çadırlarda toplanan atlar daha sonra adadan tahliye edilecek.  Büyükada’daki İSPARK ahırında ise karantina süreci devam ediyor. Ruam hastalığı tespit edilmeyen atlar belirli aralıklarla görevli seyisler tarafından dışarı çıkarılıp gezdiriliyor, spor patırılıyor.

BAŞIBOŞ ATLAR ÇADIRA GETİRİLDİ

Adalar’da faytonların yasaklanması kararı sonrası ormanlık alanda başıboş atlar olduğu görülmüştü. Büyükada’da başıboş şekilde bulunan atlar, ekipler tarafından kurulan çadırlara getirildi.

ELEKTRİKLİ ARAÇLARLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Adalar’da ulaşım hizmeti UKOME tarafından belirleneceği ifade edildi. Adada ulaşım kaç sayıdaki elektrikli araçlarla yapılacağı ve Adalara getirilecek elektrikli araçlarla ilgili diğer çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Süperbetin yeni adresi