Karizma Haber

bahis siteleri

ahmet davutoğlu konusmaktan korkmayın

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’daki bir iftar programında konuştu.

ahmet davutoğlu konusmaktan korkmayın
1.305
22 Mayıs 2019 - 22:31

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’daki bir iftar 

programında konuştu.

 Yeni parti kuracağı iddiaları ile gündeme gelen Ahmed Davutoğlu konuşmasında “Ümidini kaybedenin yarını olmaz. Konuşmaktan korkmayın” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, Ankara Dostları Platformu’nun iftarında konuştu.

Son günlerdeki politik gelişmeleri değerlendiren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Dost yüzler gördüm. Hiçbir zaman dürüstlükten ayrılmayan dostları gördüm. Zor zamanlarda yanımızda olan ahde vefa gösteren dostlarımı gördüm.  Bazı şeyler, değeri kaybolduğunda anlaşılır ve elden kaybedildiği zaman o şeyi ikame etmek mümkün değildir. Gerçek dostlar birbirine güzel şekilde, övgülerle konuşanlar değil, birbirine hakikat üslubunca ve gönlüyle konuşanlardır. İşte bugünlerde belki de kaybettiğimiz değerlerin başında ahde vefa duygusu ve dostluk geliyor” dedi.

Davutoğlu konuşmasında, Dünyanın büyük bir devinim içinde hareket ettiği günlerden geçildiğini söyledi ve ahlaki erozyon’ uyarısı yaptı:

“Karamsarlık her yerde mevcut. Karamsarlık hem dünyada var ve maalesef hem de ülkemizde var. Son dönemde nerede, kiminle karşılaşsanız, psikolojik olarak bir karamsarlığın etkisi altında olduğunu görüyorsunuz.  Gergin siyasi söylemler, ekonomik krizler ve hepimizin karşı karşıya kaldığı ve görmekten büyük üzüntü duyduğu ahlaki erozyonlar bir karamsar atmosfer oluşturuyor.

Bize her şey yakışır, ama asla karamsarlık yakışmaz. Her şeyi kaybedebiliriz, tekrar kazanırız. İktidar kaybedilir tekrar kazanılır. Bir tek şey var ki, kaybedildiğinde ikame edilmesi mümkün değildir. O da ümit, ümidini kaybedenin yarını olamaz. Ümidi kaybeden herşeyini kaybetmiş demektir.  Ümidi oluşturacak olan şey; ortak ideallere ve referanslara sahip bir toplumun yeni bir vizyon üretmesidir. Vizyon üretmek ise özgür düşünce ile olur.   Bize en aykırı gelse bile, üretilen her düşünce saygındır,” dedi.

 

Davutoğlu, ortak referanslara vurgu yaptığı konuşmasına şöyle devam etti:

“Beni son dönemde, bir ilim adamı, eski bir başbakan olarak, bir devlet adamı olarak ama en fazla da bu ülkeye aşkla bağlı bir vatandaş olarak en çok kaygılandıran hususlardan bir tanesi de ortak referanslarımızı kaybetmiş olmamızdır. Bir toplumu bir arada ve ayakta tutan temel değerler ortak referansların mevcudiyetidir.  Bizim geleceğimizin en önemli teminatı son dönemde iyice içine içe kapanılan mahalle duygusudur. Bu mahalle duygusundan biran önce çıkmamız gerekir.” diye sözlerini tamamladı.

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

samsun web tasarım