Karizma Haber

AK Parti’den ihraç edilen vekil “Türk’üm dedim diye ihraç edildim”

Eski AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, Suriyelilere ilişkin olarak yayımladığı mesaj nedeniyle tepki çeken ve ardından disipline sevk edilmişti.

AK Parti’den ihraç edilen vekil “Türk’üm dedim diye ihraç edildim”
361
11 Aralık 2019 - 14:59

AK Parti eski Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, Suriyelilere ilişkin olarak yayımladığı mesaj nedeniyle tepki çeken ve ardından disipline sevk edilmişti.

Eski AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, Suriyelilere ilişkin olarak yayımladığı mesaj nedeniyle tepki çeken ve ardından disipline sevk edilmişti. Bakır, daha sonra Ak Parti’den ihraç edilmişti.

Prof.Dr. Pelin Gündeş Bakır ihraç edilmesiyle ilgili konuştu. Bakır;  ‘Suriyeliler vatanlarına dönsün’ dedim diye, ‘Türk’üm’ dedim diye beni ihraç ettiler.” iddiasında bulundu.,

Eski AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, Suriyelilere ilişkin olarak yayımladığı mesaj nedeniyle tepki çeken ve ardından disipline sevk edilmişti. Bakır, daha sonra Ak Parti’den ihraç edilmişti. Prof.Dr. Pelin Gündeş Bakır ihraç edilmesiyle ilgili konuştu. Bakır;  ‘Suriyeliler vatanlarına dönsün’ dedim diye, ‘Türk’üm’ dedim diye beni ihraç ettiler.” iddiasında bulundu.,

AK Parti’den ihraç edilen Pelin Gündeş Bakır, sosyal medya hesabı Twitter’dan yeni açıklamalarda bulundu.

“TÜRK’ÜM DEDİM DİYE İHRAÇ EDİLDİM”

Ak Parti Kayseri eski Milletvekili Prof.Dr. Pelin Gündeş Bakır’ın twitter hesabından yaptığı açıklamaları şöyle:

*Suriyeliler vatanlarına dönsün dedim diye, AK Parti, Türk’üm dedim diye beni ihraç ettiler. Bu fikirlerimi ilk defa söylemiyorum. İlk defa 2011’de milletvekili seçildiğimde, 2011 ve 2012 yılı Ak Parti Kızılcahamam toplantılarında basına kapalı ortamda 1500 kişilik partili önünde elime mikrofon alarak söyledim. Yeni fikirlerim değildir.

*Ayrıca milletvekilliği yaptığım 2011-2015 yılları arasında çıktığım canlı yayınlarda ve televizyon programlarında da hep aynı fikirleri savundum. O dönemlerde sosyal medyayı yoğun bir şekilde kullanmadığım için bazı takipçilerim bunlara rast gelmemiş olabilir. Ancak bu düşüncelerim yeni değildir.

*Bana neden AK Parti’den milletvekili oldun diyorlar. 2011’e kadar politize değildim. O tarihe kadar İTÜ’de hayatını bilime vakfetmiş bir profesör olarak görev yapıyordum. Siyasi partileri ve hiçbir siyasetçiyi tanımıyordum.  Vatanıma, milletime tamamen idealist duygularla daha çok hizmet etmek istediğim için siyasete girdim.

*Ben sadece Büyük Türk Milletinin vekili oldum. Hiçbir zaman bir partinin, bir insanın, bir lobinin, bir çıkar grubunun milletvekili olmadım.

kaynak:

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.