Karizma Haber

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’tan eğitim sistemi eleştirisi

Ak Parti’yi kayıtsız şartsız destekleyen Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, son zamanlarda iktidarın yanlışlarını gördükçe köşesinde eleştirmeye devam ediyor.

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’tan eğitim sistemi eleştirisi
300
10 Aralık 2019 - 11:29

Ak Parti’yi kayıtsız şartsız destekleyen Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, son zamanlarda iktidarın yanlışlarını gördükçe köşesinde eleştirmeye devam ediyor.

Ak Parti hükümetlerini kurulduğu günden beri kayıtsız şartsız destekleyen Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, son zamanlarda iktidarın yanlışlarını köşesinde eleştirmeye devam ediyor. Dilipak son yazısında ise iktidarın eğitim sistemini eleştirel bir yazı kaleme aldı.
Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Eğitim sistemini ve hükümeti eleştirdiği bu son yazısında; “YKS’de 15 bin öğrenci yarım net yapamamış, bunlar dindar olsa ne olur?” diyerek tepki gösterdi.

AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Abdurrahman Dilipak, eğitim sisteminin ters yüz edildiğini, her gelen yeni bakanın eğitim sistemini yap-boza dönüştürüldüğü söyleyerek hükümete eleştirilerde bulundu.

Abdurrahman Dilipak bugünkü köşesinde YKS sonuçlarını değerlendirdiği yazısında, “YKS’ye 628 bin 796 aday baraj altında kalmış, 15 bin öğrenci ise yarım net dahi yapamamış. Bu gençler dindar olsa ne yazar” ifadelerini kullandı.

Başarılı olan öğrencilerin de bu şartlar altında ülkede durmayarak yurt dışına gideceklerini belirten Dilipak, şöyle evam etti:

‘EĞİTİM MİLLİ FALAN DEĞİL’

“Türk Milli Eğitimi yap-boz tahtasına döndürüldü. ‘Adı milli ama gerçekte Millî’ filan da değil. Hani “başarı”dan filan da söz etmiyorum. Eğitim siyasi iktidarların elinde ‘toplum mühendisliği’ne dönüşüyor. Her yeni atanan bakan sil baştan yeniden başlıyor. Hiçbir kuralı ve kurumsallığı olmayan, sürekli değişen, resmi ideoloji, resmi din, resmi ahlak misyonerliğinin yapıldığı, tutarsız bir eğitim modelinin kobaylarına dönüştürülüyor gençler.. Adı ‘Milli’ olan bu eğitim, ‘Milli’ olan ne varsa onlara kapısını kapatmış durumda.”

‘MİLYONLARCA İŞİZ GENÇLE ORTADA KALABİLİRİZ’

“Bu çarpık eğitim sistemine bir an evvel çözüm bulunmazsa, halimiz yaman!  2025 Dijital devriminde Avatar’ların, Humanoid’lerin, Siborg’ların, Genomik’lerin dünyasında milyonlarca işsiz genç adamla orta yerde kalabiliriz. Ondan sonrasını da kimse tahmin edemez.”

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.