Karizma Haber

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Dünya İnsan Hakları Günü ile ilgili paylaşım yaptı. Akşener;  “İYİ Parti olarak İnsan Haklarına son derece önem veriyoruz.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Dünya İnsan Hakları Günü ile ilgili Twitter hesabından paylaşım yaptı. Akşener;  “İYİ Parti olarak İnsan Haklarına son derece önem veriyoruz. Ülkemizdeki insan haklarının takipçisi olacağız, Türk Milletinin hakkını, hukukunu var gücümüzle koruyacağız” paylaşımında bulundu.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, İnsan Hakları Günü’nü unutmadı. Akşener, partisinin yapılan Olağanüstü 2. Kurultayı’nda insan hakları ile ilgili söylediği sözlerini hatırlattı.

Akşenir’in İyi Parti’nin Olağanüstü 2. Kurultayı’nda insan hakları ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

“Kişi hak ve özgürlükleri güvence altına alınmalı, temel insan haklarının dokunulmazlığı korunmalıdır.  yürütmenin güç ve sınırı, modern çağın gereği olan kuvvetler ayrılığı olarak belirlenmelidir. Seçme ve seçilme hakları önündeki anti-demokratik engeller kaldırılmalı, İnanç ve inancı ifade özgürlükleri en kapsamlı ve özgürlükçü biçimde sağlanmalıdır. Devlet, farklı din ve mezheplerle, felsefi inançlarla, eşit mesafe olmalıdır. Sorunlarımız, inanç hürriyeti, ifade hürriyeti,  girişim hürriyeti temelinde adaletle çözüme kavuşturulmalıdır. İYİ Parti olarak, bütün bu konuların takipçisi olacağız. Milletimizin hakkını, hukukunu var gücümüzle koruyacağız.”

Meral Akşener

@meral_aksener

Her alanda kişi özgürlüklerini güvence altına almalı, temel hakların dokunulmazlığını korumalıyız.
İYİ Parti olarak ülkemizdeki insan haklarının takipçisi olacağız, milletimizin hakkını, hukukunu var gücümüzle koruyacağız.

Yerleştirilmiş video

Kaynak Yeniçağ

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Dünya İnsan Hakları Günü ile ilgili paylaşım yaptı. Akşener;  “İYİ Parti olarak İnsan Haklarına son derece önem veriyoruz.

Akşener, İnsan Hakları Günü İle İlgili Açıklama Yaptı

291

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.