Karizma Haber

buy tiktok views
bahis siteleri

Atakum Belediyesi meclis toplantısına ilişkin basın açıklaması

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Yalı Kafe & Restoran’nın  İller Bankası tarafından satışa çıkarılası konusunda yaptığı basın açıklaması.

Atakum Belediyesi meclis toplantısına ilişkin basın açıklaması
334
17 Haziran 2019 - 18:19

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Yalı Kafe & Restoran’nın  İller Bankası tarafından satışa çıkarılması konusunda yaptığı basın açıklaması.

 

14.06.2019 tarihinde gerçekleşen Atakum Belediye Meclisi’nde, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin Atakum sahilinde bulunan, yıllardır Yalı Kafe & Restoran olarak Atakum Belediyesi tarafından vatandaşa hizmet eden, ancak İller Bankası’na ait söz konusu alanın satışa çıkarılarak ticari alana dönüştürülme niyetine ilişkin meclis üyelerini bilgilendirmek maksadıyla yaptığı konuşmada birtakım ifadelerin, konuşma bütünlüğünden bağımsız olarak farklı yorumlandığı tespit edilmiştir.

Atakum sahili, 40 kilometrelik bandıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yönettiği, yalnızca Atakumluların değil, Samsun’un her ilçesinden ve çevre illerden de ziyaretçi akınına uğrayan, Karadeniz Bölgesi’nin en önemli sahil alanlarından birisidir. Mecliste gerçekleştirdiği konuşmasında bu önemli noktalara vurgu yapan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, söz konusu alanın ticari kaygılarla başka bir alana dönüştürülmesiyle Atakum’un denizle olan bağlantısının kesileceğini ve kara kentine dönüşeceğini ifade etmiştir. Bu konuşmada da Samsun’un iç kesimlerinde bulunan ve denizi olmayan Kavak, Vezirköprü, Asarcık gibi ilçelerimizden ‘Kavak’ ilçesini örnek vermiştir. İlgili konuşmada Kavak örneğinin verilmesi, Kavak ve Kavaklılar adına bir kasıt taşımamaktadır. Kavak’ın gelişimine, kültürüne; Kavak’ta yaşayan insanların yaşam biçimlerine değil yalnızca coğrafi özelliklerine atıf yapılmıştır. Basının ve kamuoyunun bilgilerine sunarız.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.