Karizma Haber

Aydın’da Ramazan pidesine zam yok

Aydın’da Ramazan pidesine zam yok
251
15 Haziran 2015 - 17:10

AYDIN – Aydın Sanayi ve Esnaf Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan, geçen yıl 1 lira 25 kuruştan satılan 250 gram Ramazan pidesinin bu yıl da aynı fiyattan satışa sunulacağını söyledi.

Ramazan ayına günler kala Aydın’da pide fiyatları açıklandı. Kentte geçen yıl 1 lira 25 kuruştan satışa sunulan 250 gram Ramazan pidesine bu yıl zam yapılmadı. Ramazan pidesi fiyatlarına ilişkin açıklama yapan AYESOB Başkanı Selahittin Çetindoğan, “Bu yıl Ramazan ayında pide fiyatlarına herhangi bir zam yapmayacağız. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 250 gram Ramazan pidesini 1 lira 25 kuruştan satışa sunacağız.” dedi.

Pide yapımının zahmetli bir iş olduğunu vurgulayan Aydın Fırıncılar Odası Başkanı Kemal Akdağ ise vatandaşların kesesini düşünerek pideye zam yapmadıklarını kaydetti. Akdağ, “Ramazan pidesi toplumumuzun bir kültürüdür. Bu kültürün vatandaşlarımızın sofrasında yer alması için oda olarak bu yıl fiyatlara zam yapmadık.” diye konuştu.

Ramazan öncesi kentteki fırınlara sık sık inceleme gerçekleştirildiğini ifade eden Akdağ, gerekli denetimlerin bakanlığın belirlediği kriterlere göre yapıldığını kaydetti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

gizli çekim sex hikayalerigrup sex hikayeleriiş yeri sex hikayelerikızlık bozma hikayelerikonulu sex hikayeleri