Karizma Haber

Bahçeli’den Oslo’da toplanan “Akıl(sız)”lara sert sözler

Devlet Bahçeli, Kılıçdaroğlu,  Oslo’daki toplantıyla gündeme gelen ‘akilllere’ de sert sözlerle yüklendi.

Bahçeli’den Oslo’da toplanan “Akıl(sız)”lara sert sözler
272
04 Aralık 2018 - 18:14

Devlet Bahçeli, Kılıçdaroğlu,  Oslo’daki toplantıyla gündeme gelen ‘akilllere’ de sert sözlerle yüklendi.

 

Bahçeli, Sözlerine 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’yle başlayan Bahçeli, şunları söyledi:

“Hayat dediğimiz karmaşık süreç çeşitli hallerde karşımıza çıkmaktadır. Sevinç kadar hüzün, sağlık kadar hastalık, hayatın gerçekleri arasındadır. Kim olduğumuz, insani hallere göstereceğimiz reflekslerle yakından ilişkilidir. Her birimiz birer engelli  adayıyız. Engelli olmak insani bir durumdur.  Her insanın maruz kalabileceği bir haldir. Düşmez kalkmaz bir Allah’tır.  İstiyoruz ki bütün engeller kaldırılsın, engelli kardeşlerimize destek verilsin, önleri açılsın.  Parti olarak, engelli kardeşlerimizle ilgili atılacak her adımın yanında ön şartsız duracağız, kanuni düzenlemeleri destekliyeceğiz.

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Kadına Şiddet Konusu

“Türk kadının seçme seçilme hakkı elde edişinin 84.yıl dönümünü yarın kutlayacağız.  Kadınlarla erkekler yaşadıkları toplum için ortak sorumluklara sahiptirler. Kadıın seçme seçilme hakkı özü itibarıyla bir insanlık hakkıdır. Bir tarafta 84 yıllık kazanımı överken bir yanda bir türlü bitmeyen kadına yönelik şiddeti konuşuyor olmak hayret  verici bir durumdur… Meşhur bir kadına yönelik şiddet günlerce medyada yer alıyorken, nice talihiz kadınının yaşadığı şiddet ise kamuoyuna yansımıyor… Türk kadının siyasal hayatta daha fazla yer alması için, parti olarak sorumluluklarımızı biliyorum ve yerine getireceğimizi ilan ediyorum…”

Cumhurbaşkanı G-20 Zirvesinde Takdir Edilecek Bir Duruş Sergilemiştir.

Geçtiğimiz günlerde 13. G-20 zirvesi yapıldı, sayın Cumhurbaşkanı zirveye katılım sağlamıştır. Türkiye zirveye, haklı ve meşru duruşuyla damga vurmuştur. Sayın Cumhurbaşkanı’nın 1 Aralık’taki sözleri yerinde olmuştur. Terör örgütüne destekle ilgili, müttefiklerimizin gözüne baka baka eleştirilerini dile getirmesi çok önemlidir… Takdir edilecek bir duruş sergilenmiştir…

Almaya’ya İslam Konferansı Tepkisi

Avrupa zihniyeti çifte standarttan artık geldiğimiz bu aşamada vazgeçmelidir. Almanya için İslam ne demektir, domuz etini İslam kongresinde ne işi vardır. Hakikat tektir, İslam tektir, Allah katında din ancak İslamdır. Ezanın gür sesini çanın gürültüsüyle bastırmak Almanya’nın ne haddinedir. Almanya İçişleri bakanlığı, İslam konferansı düzenleme yetkisini nereden almış, böyle bir hakkı kendisinde nasıl görmüştür.

Kılıçdaroğlu’na sert göndermeler

Solumuza flu bakıyoruz demedik mi? Cumhur ittifakından başka her şeye kapalı olduğumuzu söylemedik mi? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Almanya’dan yardım dilenmek manda özlemi değil midir?.. Aklına geleni işleme, her ağacı taşlama, Allah muhafaza kamyon farı görmüş tavşana dönersin.

‘Akil İnsanlara, Zeka Özürlüler tepkisi’

Yeni bir çözüm süreci için kendini akil sanan zeka özürlüler bu kış kıyamette niye Oslo’ya gider? Kandil’e gitseler kendilerini yormasalardı. Çözüm süreci çok gerilerde kalmıştır. Şansınzı fazla zorlamayın, aklınızı başınıza alın, çözüm çığlığı atmayın.”

kaynak: habererk

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.1xbetjasminbet