Karizma Haber

Bakan Bekir Pakdemirli bu açıklamayı yaptıktan sonra termik santral yandı

1
05 Ağustos 2021 - 5:21
Bakan Bekir Pakdemirli bu açıklamayı yaptıktan sonra termik santral yandı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kemerköy Termik Santrali için “Yangının buraya gelmesi gibi bir durum şu aşamada yok” dedikten hemen sonra santral yandı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kemerköy Termik Santrali için “Yangının buraya gelmesi gibi bir durum şu aşamada yok” diye yaptığı açıklamanın hemen ardından yangın termik santrale ulaştı.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Bodrum’daki yangına ilişkin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yle yaptığı son telefon görüşmesini paylaştı.

Alçı, HaberTürk’te yayımlanan son yazısında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Bodrum’da süren yangına ilişkin konuşmalarını paylaştı.

Aras’ın sabah saatlerinde “Dün iki helikopter gördük ancak henüz hiçbir yangın söndürme uçağı yok. Yangınlar özellikle iki noktada devam ediyor. O helikopterlerin gelmesi ile bir anda ciddi bir ilerleme kaydedildi. Sizden rica ediyoruz, sesimizi duyurun. Hava desteği olmadan bitmez bu iş!” dediğini aktaran Alçı, saat 13.50 civarında uçak seslerini duyduğunu ve yangına uçaklarla müdahalenin başladığını söyledi.

Nagehan Alçı, uçakların gelmesinin ardından Pakdemirli’yi aradığını söyledi. Pakdemirli’ye yangının Termik Santral’e yaklaşmasını sorduğunu belirtti. Pakdemirli’nin “Şu anda termik santralin içindeyim, çok yoğun bir tempo içinde çalışıyoruz. Şu an için bir tehlike mevcut değil. Ben santralin içindeyim. Arkadaşlar çalışıyorlar. Yangının buraya gelmesi gibi bir durum şu aşamada yok. Kontrol altına alınmaya çalışılıyor” sözlerini aktardı.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’nin yangınla mücadelede 16 yangın söndürme uçağı kullanıldığı söyledi. Yine bu bilgiler arasında verdiğini belirten Alçı, bakanın “Bunların 3’ü THK’nın envanterinde uçaklar, diğerleri yurtdışından” dediğini söyledi.

TERMİK SANTRAL YANIYOR

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin “Yangının buraya gelmesi gibi bir durum şu aşamada yok. Kontrol altına alınmaya çalışılıyor” açıklamasını yapmasının hemen ardından Kemerköy Termik Santrali boşaltıldı ve yangın santrale sıçradı.

Saat  durum itibariyle Kemerköy Termik Santrali’ndeki yangın devam ediyor.

 

İlgili Haberler

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper