Karizma Haber

Bakan Pakdemirli yangınlarda sorumluluğu belediyelere attı

0
02 Ağustos 2021 - 7:39
Bakan Pakdemirli yangınlarda sorumluluğu belediyelere attı

T. ve  Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, devam eden orman yangınlarına ilişkin talihsiz açıklamalarda bulundu.

T. ve  Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, devam eden orman yangınlarına ilişkin talihsiz açıklamalarda bulundu. Pakdemirli, “Benim gördüğüm kadarı ile orman yangınlarındaki sorumluluk belediyelerdedir” dedi.facebook sharing button

Manavgatta başlayan ve Türkiye’nin pek çok yöresinde yayılan  orman yangınlarını söndürme çalışmaları beşinci gündür devam ediyor.

T. ve Orman Bakanı Pakdemirli, Marmaris’te Yangın Ekip Binası’nda yangınlarla ilgili son durumu paylaştı.

125 yangından 117’sinin kontrol altına alındığını aktaran Pakdemirli, 8 yangının ise devam ettiğini ve müdahalelerin sürdüğünü söyledi.

“SERZENİŞLER DUYUYORUM”

Pakdemirli, “Muğla’da vatandaşlarımızdan bazı serzenişler duyuyorum. Muğla’da 4 uçak, 1 İHA, 17 helikopter, 93 itfaiye, 55 ambulans, bin 457 personelle çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımız haklı olarak, semalarda istediği sıklıkta yangın söndürme araçlarını göremeyebilir ama dediğim gibi 4 uçak ve 17 helikopterle çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

“ORMAN YANGINLARINDAKİ SORUMLULUK BELEDİYELERDEDİR”

Bakan Pakdemirli; ”Benim gördüğüm orman yangınlarındaki sorumluluk belediyelerdedir” diyerek suçu belediyelere yükle

Pakdemirli ayrıca ”Yangınlara karşı partili partisiz herkesin yardımcı olması ve birbirini bilinçlendirmesi lazımdır. Bu çağrımız siyaset üstü bir çağrıdır. Bu yangından sonra oturup bir çalıştay yapıp yerleşim yerlerinin korunması konusunda hep birlikte oturup konuşmamız gerekir diye düşünüyorum” dedi.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper