Karizma Haber

Banksy ve Mültecilerin Güvenle Avrupa’ya Ulaşmasını Hedefleyen Proje

193
31 Ağustos 2020 - 10:54
Banksy ve Mültecilerin Güvenle Avrupa’ya Ulaşmasını Hedefleyen Proje

Trend Raporu’nda yeni bir haftaya hoş geldiniz. Bu hafta neredeyse sona eren 2020 yazının pandemi etkisinde Banksy’nin projesi tamamlandı.

Trend Raporu’nda yeni bir haftaya hoş geldiniz. Bu hafta neredeyse sona eren 2020 yazının pandemi etkisinde Banksy’nin projesi tamamlandı. Akılda kalıcı moda kampanyalarından Banksy’nin projesine, artırılmış gerçeklik teknolojilerinin online alışveriş dünyasına girişinden ruh sağlığınızı sizin yerinize takip eden akıllı saat tasarımına kadar pek çok haberimiz var. O halde gelin haftanın öne çıkanlarına bir göz atalım. 💛

Güzellik ve Bakım | Almak İstediğiniz bir Ruju Pinterest’te Gezerken Deneyebilmek İster Miydiniz?

Ev dekorasyonundan düğün organizasyonlarına ve hatta yemek tariflerine kadar pek çok farklı konuda ilham almak için kullandığımız Pinterest, sunduğu yeni AR teknolojileri ile daha kapsayıcı olmayı hedefliyor. Geçtiğimiz haftalarda Fenti’ni bu denli öne çıkmasının nedenlerinden birinin ürettiği makyaj malzemelerinin farklı cilt tonları için uyumlu, kapsayıcı bir marka olduğundan söz etmiştik. Pinterest’in yeni ruj deneme filtresi “The Try On” da aslında bunu sanal olarak hedefliyor. Filtre sayesinde NARS, Thrive Causemetics ve YSL gibi yüzlerce markadan rujların, farklı cilt tonlarında nasıl durduğunu görebilme şansı yakalıyoruz.

Üstelik bu hafta yeni bir AR teknolojisi ile karşımıza çıkan tek web sitesi Pinterest değil. Amazon da internet üzerinden satın aldığınız ürünlerin odanızda nasıl duracağını görmenizi sağlayan yeni özelliği Room Decorator‘ı tanıttı. Öyle görünüyor ki internet alışverişinde artırılmış gerçeklik teknolojileri kullanımıyla gelecekte daha sık karşılaşacağız.

Farkındalık ve Gündem | Banksy ve Mültecilerin Güvenle Avrupa’ya Ulaşmasını Hedefleyen Proje

Sosyal medyada bu güzel haberi görmüş olabilirsiniz; gelin size biraz daha detay verelim: Sosyal konulardaki duyarlılığını yansıtan işlerine tek kelimeyle hayran olduğumuz Banksy, çalışmalarının satışından elde edilen gelirlerle ‘Louise Michel’ ismindeki, mültecilerin Akdeniz’i geçebilmelerine yardımcı olan bağımsız yardım gemisini finanse etti.

Fransız ordusuna ait olan gemi Banksy tarafından fonlandı ve vurucu pembe bir renkle yeniden dekore edildi. Geminin yeni halinde yanlarda Banksy’nin ünlü ‘baloon girl’ çalışmasının kalp şeklinde bir cankurtaran simidini tutan küçük bir kız olarak şekillendirildiği bir versiyonu yer alıyor. Kendisinin konu hakkındaki instagram paylaşımına buradan ulaşabilirsiniz.

Banksy’yi daha yakından tanımak istiyorsanız theMagger’daki bu içerikleri mutlaka okuyun.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı newsletter-seperator.png

Moda | Pandemi Sürecinde Yaratılan Etkileyici Moda Kampanyalarından Haberiniz Var Mı?

Akıllı telefonlar, Instagram’ın yaşamımıza girmesi, günden güne artan filtreler ve yeni özellikler ile bizden önceki nesillerin ancak dergilerde gördüğü çekimlerin çok benzerlerini evde yaratabilmek mümkün. Öyle ki dünyaca ünlü moda markalarının pek çoğu da pandemi döneminde yaratıcılığını ev imkanları ile ortaya koymak durumunda kaldı.

Vogue İtalya Bella Hadid ile FaceTime üzerinden çekim gerçekleştirirken, Gucci, Valentino, Vivienne Westwood gibi modanın dev isimleri de yeni koleksiyonlarının tanıtımı için ünlüler ve modelleri kendi evlerinde poz vermeye davet etti. Bu yazın akılda kalan moda kampanyalarını theMaggerNews’deki haberimizde daha yakından inceleyebilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı newsletter-seperator.png

Farkındalık ve Kültür & Sanat | Çalışmalarına Çevreciliği Dahil Eden Sanatçıların Buluştuğu Platform A Dream of Tomorrow’a Bir Göz Atın

Newsletter okumaktan hoşlanıyorsanız muhtemelen basılı dergi okumaktan da keyif alan o insanlardan birisinizdir. Vogue, Bazaar gibi büyük organizasyonların yanı sıra daha konu spesifik ve butik yayınlar da ilgimi çekiyor derseniz sizi “A Dream of Tomorrow” ile tanıştıralım.

Dördüncü sayısı “The Earth Issue“de iklim krizi konusu üzerine dikkat çekmeyi amaçlayan sanatçıları bir araya getiren dergi zaten her sayısında çalışmalarına çevreciliği  dahil eden, dünyanın çeşitli yerlerinden 15 yazar, sanatçı ve tasarımcının işleri üzerine odaklanıyor. Eğer ilhamını doğadan alan sanat çalışmalarını sevenlerdenseniz markaların desenlerini bitkileri kullanarak canlandıran Raku İnoue’nin işlerine de bir göz atmadan geçmeyin deriz.

Teknoloji | Peki ya Akıllı Saatiniz Stres Düzeyinizi Kayıt Altına Alsaydı

Akıllı saatler bundan birkaç yıl önce halen bilim-kurgu unsuru ya da bir lüks gibi görülürken bugün pek çok kişi e-mail ve mesajlarından günlük adım sayısı gibi fiziksel aktivitelerine kadar çoğu şeyi akıllı saatleri üzerinden takip ediyor. Fitbit’in yeni tasarımlarından biri olan “the Sense” isimli akıllı saat ise bu zamana dek gördüklerimizden farklı olarak kullanıcının ruh sağlığını izleyebilmesi için tasarlanmış. Kalp atışı, cilt direnci ve vücut ısısını ölçen üç sensör barındıran tasarım, bu sayede takan kişinin stres düzeyini takip edebilmesi ve yönetebilmesini hedefliyor.

Stresli olduğumu fark edebilmek harika ama asıl sorun nasıl sakin kalacağım” derseniz gelin yanıtı Yogi Magger’ın Ses Meditasyonu ya da Yoga ve Meditasyon Belgeselleri yazıları aracılığıyla bulalım.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Süperbetin yeni adresi