Karizma Haber

Barış Anneleri, iç güvenlik paketine tepki gösterdi

Barış Anneleri, iç güvenlik paketine tepki gösterdi
359
02 Mart 2015 - 14:05

MARDİN – Mardin Barış Anneleri Meclisi, iç güvenlik paketine tepki göstermek amacıyla Mardin Valiliği’ne kadar yürüyüş gerçekleştirdi.

Mardin Barış Anneleri Meclisi öncülüğünde gerçekleşen yürüyüş öncesinde aralarında HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, DBP, HDP Mardin il ve ilçe yöneticileri ve çok sayıda kişinin bulunduğu kitle, DBP Mardin il binası önünde bir araya geldi. Kitle, daha sonra yüzlerini ve ağızlarını puşi ile bağlayarak, üzerinde ‘Mardin Barış Anneleri Meclisi’ yazılı pankart eşliğinde Mardin Valiliği’ne kadar sessiz yürüyüş gerçekleştirdi.

Yürüyüş sonrasında kitle adına basın açıklamasını Mardin Barış Anneleri Meclisi’nden İncile Fidan okudu. Fidan, AK Parti hükümetinin çıkarmış olduğu iç güvenlik paketini hiçbir şekilde tanımadıklarını belirtti. Fidan, bu paketin Erdoğan’ın kendi iç güvenliğini sağlamak amacıyla çıkarılmış bir paket olduğunu söyledi.

Fidan, ”Bu yasa ile Erdoğan’ın kültürlerini de yok sayıyor. Biz ezilen halkları kültürsüzleştirerek dün olduğu gibi bugün de tek bayrak, tek dil, tek vatan vurgusuyla bizleri asimile etmektedir. Ezilen halklara karşı çıkartılmak istenen iç güvenlik paketini şiddetle kınıyor ve her fırsatta biz anneler ve kadınlar olarak alanlarda, sokaklarda, meydanlarda olmaya devam edeceğiz.” dedi. Fidan’ın açıklamasının ardından kitle alkışlar eşliğinde olaysız şekilde dağıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper