Karizma Haber

Bodrum yanıyor. 5 yıldızlı oteller tahliye edildi

0
31 Temmuz 2021 - 18:17
Bodrum yanıyor. 5 yıldızlı oteller tahliye edildi

Turizm cenneti diye anılan Muğla’nın Bodrum ilçesindeki makilik alanda öğle saatlerinde çıkan yangın çıktı.

Turizm cenneti diye anılan Muğla’nın Bodrum ilçesindeki makilik alanda öğle saatlerinde çıkan yangın çıktı. Alevler, rüzgarın da etkisiyle İçmeler Mahallesi’nde tersaneler ve otellerin bulunduğu bölgeye ulaştı. Polis ekipleri, 5 yıldızlı 3 otelin derhal  tahliyesini istedi ve oteller boşaltıldı.

Bodrum’un Umurca Mahallesi’ndeki makilik alanda, bilinmeyen bir nedenle 2 ayrı noktadan öğle saatlerinde alevler yükselmeye başladı. Yangın polis lojmanlarına 100 metre mesafede başladı. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Alevler, İçmeler mevkisine doğru yayılmaya başladı. Rüzgarın etkisiyle yangın sürekli yön değiştirmesi nedeniyle ekipler zor anlar yaşadı. Ekipler, yangına 6 arazöz ve 5 itfaiye aracı ile müdahaleye başladı. Bodrum’daki beton firmalarına ait beton mikserleri de bölgeye takviye olarak sevk edildi. Dumanlar, başta Kumbahçe Plajı olmak üzere ilçenin birçok noktasından görülüyor. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor. Polis de muhtemel şüphelilere yönelik bölgede çalışma başlattı.

ALEVLER TERSANELER BÖLGESİNE ULAŞTI; 3 OTEL TAHLİYE EDİLDİ

Türkiye’nin turizm cenneti olarak bilinen Muğla’nın Bodrum ilçesindeki makilik alanda çıkan yangında alevler, İçmeler Mahallesi’nde tersaneler ve otellerin bulunduğu bölgeye ulaştı. Polis ekipleri, 5 yıldızlı 3 otelin acilen boşaltılmasını istedi ve bu 3 otel tahliye edildi. İtfaiye ekipleri ve orman arazözleri karadan, 1 helikopter de havadan müdahale edip, alevlerin önünün kesti. Tersanede çalışanları da hortumlarla su sıkarak söndürme çalışmalarına destek verdi. Rüzgarın da yön değiştirmesiyle alevler Kızılağaç Mahallesi’ne doğru yöneldi. Geniş bir alanda etkili olan yangında, rüzgarın sürekli yön değiştirmesi nedeniyle faklı bölgelerde alevlenmelerin yaşanması söndürme ekiplerine zor anlar yaşattı. Yoğun duman da çalışmaları zorlaştırıyor.

Dumandan etkilenen 2 itfaiye eri ve 2 beton mikseri şoförüne bölgede hazır bekletilen ambulansta ayakta müdahale edildi.

kaynak: yeniçağ

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper