Karizma Haber

Bu maskeler ateş çıkınca renk değiştirerek uyaracak resmen onaylandı

Bu maskeler ateş çıkınca renk değiştirerek uyaracak resmen onaylandı
232
11 Eylül 2020 - 10:14

İspanya’da bir şirket, coronavirüsten korunmaya karşı yeni maske geliştirdi. Yeni üretilen maskenin özelliği 37.5 dereceyi geçmesi hâlinde renk değiştiriyor olması.

İspanya’da bir şirket, coronavirüsten korunmaya karşı yeni bir maske geliştirdi. Yeni üretilen maskenin özelliği, kullanan kişinin ateşinin 37.5 dereceyi geçmesi hâlinde renk değiştiriyor olması. Şirket söz konusu kumaştan akıllı  maske üretti ve patentini aldı. Maskeler, AITEX tarafından sertifikalandırılırken firmanın kumaştan bileklik ve kola yapıştırılan bantlar da ürettiği belirtildi.

Mynette yer alan habere göre, İspanya’nın Muro d’Alcoi kasabasındaki Colorprint Fashion şirketi, bir kişinin üstündeyken söz konusu kişinin ateşinin 37.5 dereceyi geçmesi durumunda rengi değişen bir kumaş üretti.

ates-cikinca-renk-degistiren-maske.jpg

İspanyol patentli Şirketin açıklamasına göre bu kumaşla üretilen maskelerin COVİD-19 salgınına karşı koruyuculuğu da Textile Technological Institute (AITEX) tarafından onaylandı ve sertifikalandı.

İspanyol şirketi bu kapsamda, aynı kumaştan bileklik ve kola yapıştırılacak bantlar da üretmiş. Bu ürünlerin de ateşin 37.5 dereceyi geçmesi hâlinde renk değiştirdiği belirtiliyor.

Kaynak Yeniçağ:

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    Süperbetin yeni adresi