Karizma Haber

Bursa Milli Eğitim Müdürüne bol sıfırlı karne

Bursa Milli Eğitim Müdürüne bol sıfırlı karne
236
11 Haziran 2015 - 15:01

BURSA – Eğitim İş Sendikası Bursa Şubesi, 2014-2015 Eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle milli eğitim müdür vekili Veli Sarıkaya’ya bol ‘sıfırlı’ karne verdi.

Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapan sendika üyeleri, yanlarında getirdikleri devasa karneyi basın mensuplarına gösterdi. Bol sıfırlı karnede, öğretmenin görüşü kısmına ise, “Çok eksiği var. Eksiklerini gidermek için tatilde bol bol demokrasi, eşitlik, şeffaflık, tarafsızlık, bilimsel eğitim, eğitim yönetimi ve iletişim konulu kitaplar okumalısın.” yazıldığı görüldü.

“MADDE BAĞIMLILIĞI VE OKUL GÜVENLİĞİNDEN ‘0’”

Eğitim İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, karne notlarını gerekçeleri ile birlikte şöyle açıkladı: “Geçtiğimiz yıl okullarda çok sayıda güvenlik sorunu yaşandı. Öğretmenlerimiz darp edildi, bıçakla yaralananlar oldu. 2014 yılı başında 10. Sınıf öğrencileri arasında yapılan madde bağımlılığı araştırması sonucuna göre, madde bağımlılığının 10-11 yaşa kadar indiği görülüyor. Okulların güvenliğini yeteri kadar sağlayamayan ve madde bağımlılığı ile somut bir şekilde mücadele etme adımı atmayan Veli Sarakaya’ya, ‘madde bağımlılığı ile mücadele ve okul güvenliği konusunda ‘sıfır’ veriyoruz.”

“ŞAİBELİ VE YANDAŞ ATAMA 5”

Okul müdürlerinin ‘bizden olanlar ve olmayanlar’ şeklinde kategorize edildiğini ve yandaş sendikadan yana olmayanların görevden alındığını vurgulayan Rona, “Kariyer ve liyakati önemsemeden yandaş yöneticileri göreve getiren sayın Veli Sarıkaya’ya ‘kariyer ve liyakati önemsemeden’ ‘sıfır’, ‘şaibeli mülakat ve yandaş atamadan da’ ‘beş’ veriyoruz.”

Rona, karneyi, veli olarak Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya göndereceklerini sözlerine ekledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

gizli çekim sex hikayalerigrup sex hikayeleriiş yeri sex hikayelerikızlık bozma hikayelerikonulu sex hikayeleri