Karizma Haber

BÜYÜKŞEHİR PİKNİKÇİLERİ UYARDI

243
01 Ağustos 2019 - 10:00
BÜYÜKŞEHİR PİKNİKÇİLERİ UYARDI

Ordu B.B piknik yapan vatandaşları yangın tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olma konusunda uyardı. 

Ordu B.B. piknik yapan vatandaşları yangın tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olma konusunda uyarırken ekipler rekreasyon, mesire alanı, park ve sahillerde vatandaşlara broşür dağıtılarak konu hakkında bilgilendiriyor. 

“ATEŞİN SÖNDÜĞÜNDEN EMİN OLUN”

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada pikniğe giden vatandaşların işi bittikten sonra mangal közünü toprağa gömmeleri gerektiği ifade edildi.  Ayrıca; “Piknik için ormanlık ve yeşil alanları tercih edenler, yaktıkları ateşin söndüğünden emin olmadan alandan ayrılmasınlar. Bir tehlike de cam ve şişe kırıklarının ortalıkta bırakılmasıyla ortaya çıkıyor. Bunlar, güneşin etkisiyle mercek işlevi görerek otların tutuşmasıyla yangına sebebiyet veriyor. Vatandaşlarımız belediyelerimiz tarafından belirlenen mesire ve rekreasyon alanlarında aktivitelerini geçirmeleri ve buralarda açık ateş yakmamaları, belirlenen mangal alanlarını kullanmaları gerekiyor. Mangalda iş bittikten sonra da kalan kömürlerin ve korların kesinlikle söndüğünden emin olunarak piknik alanlarının terk edilmesine önem verilmelidir” ifadelerine yer verildi. 

“YERE ATILAN İZMARİTLER YANGINA SEBEP OLUYOR”

Piknik alanlarında bir başka tehlike ise; söndürülmeden yere atılan sigara izmaritlerinin yangına davetiye çıkardığı ifade edildi.  “Bir başka yangın sebebi de söndürülmeden atılan sigara izmaritleri. Bu konuda vatandaşlarımızın dikkat etmeleri gerekiyor. Bu konulara dikkat edildiği takdirde istemediğimiz yangınlarla karşılaşmayız. Bunlar ihmal edildiği takdirde tehlikeli durumlar önlenemez oluyor” denildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Süperbetin yeni adresi