Karizma Haber

Çayda ölü su samuru bulundu

Çayda ölü su samuru bulundu
328
15 Mart 2015 - 13:45

BATMAN – Batman Diyarbakır il sınırlarındaki Malabadi Köprüsü yakınlarında uluslararası sözleşmelerle koruma altına alınan su samuru ölü bulundu.

Yaklaşık iki yıl önce Batman Üniversitesi’ne bağlı Meslek Yüksek Okulu bahçesinde bulunan su samuru Batman Çayı’na bırakıldı. Orman ve Su İşleri Müdürlüğü görevlileri tarafından nehre bırakılan su samuru aradan iki yıl geçtikten sonra henüz belirlenemeyen bir sebeple öldü. Malabadi Köprüsü yakınlarında balıkçılar tarafından su kenarında ölü olarak fark edilen su samuru baraj kapaklarının açılmasıyla tekrar çayda kayboldu.

Ölü su samurunu gören ve fotoğraflarını çeken Engin Turan, baraj kapaklarının açık olduğu zamanda samurun kıyıya vurduğunu ve o şekilde gördüklerini ifade etti. Turan, şunları söyledi: “Suda ölü olduğunu fark ettik. Sudan çıkarıp kayalıklara bıraktık ve fotoğraflarını çektik. Ne olduğunu bilmiyorduk. İlk defa gördük. Acayip bir şeydi. İlk defa gördük. Akşam suyu açtıklarında akıntıyla girmiş.”

Berat Durak ise su samurunu ilk gördüğünde korktuğunu, ağzında balıklar olduğunu ifade etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tempobet güncel giriş
merter araç kiralamaMuş evden eve nakliyatNevşehir evden eve nakliyatNiğde evden eve nakliyatOrdu evden eve nakliyatbakırköy evden eve nakliyat
Egobet
Celtabet
Youwin