Karizma Haber

CHP TERME İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

136
27 Aralık 2020 - 21:11
CHP TERME İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Mali Hizmetler Daire Başkanı olarak görev yapan bir kişinin rüşvet ve yolsuzluk iddialarıyla tutuklanıp cezaevine gönderilmişti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Mali Hizmetler Daire Başkanı olarak görev yapan bir kişinin rüşvet ve yolsuzluk iddialarıyla tutuklanıp cezaevine gönderilmesinden sonra bir dönem de Terme Belediyesin’de görev yapmasından dolayı ilçemizde de söylentiler çıkmaya başladı

Terme kamuoyunun gündeminde olan rüşvet ve yolsuzluk iddialarında söylenenlerin ardı arkası kesilmediği gibi bu kişinin.’nın önceki dönem belediye başkanı zamanında işçilerin ikramiyelerini ödemediği zimmetine geçirdiği ve bu konunun dönemin belediye başkanı tarafından bilindiği, konuyu başkanlık değişiminde Ali Kılıç’a da aktardığı başkanın da bu olayı doğruladığı söyleniyor. eğer durum böyle ise durum çok vahimdir. Bir hukukcu, bir avukatın böyle bir şeye göz yummaması gerekir.

* Böyle bir yolsuzluk var ise zamanında ya da sonrasında neden bir soruşturma başlatılmamıştır ?

Soruşturma bir yana Ali Kılıç; hakkında yolsuzluk iddialarını bildiği bu kişinin Samsun Büyükşehir Belediyesine geçişini onaylamak için zimmetine geçirdiği paranın ödemesi olarak elden para aldığı, kalan bakiye içinde senet düzenleyip izin verdiği de söylentiler arasında.

* Bu kişiden para alınmışmıdır ? Alındıysa para belediyenin kasasına girmiş midir?

* Bu kişinin Terme Belediyesi’nde çalıştığı dönemi incelemeye almaya ve soruşturma başlatmayı düşünüyor musunuz?

İlçemizin adının bu gibi konularla anılması üzücü ve vahim bir durumdur. Koltuklarında oturan siyasiler, başkanlar bizlerde dahil gelip, geçici hizmetlerin yöneticileriyiz, Amacımız İlçemize hizmet, bir adım öteye taşımak olması gerektiği gibi Terme halkının haklarını da korumak olmalıdır.

Belediye başkanımız Ali Kılıç bir açıklama yapıp kamuoyundaki soruları cevaplamalı, Terme belediyesi’nden bu lekenin bir an önce temizlemesi gerekmektedir.

 

İbrahim YAVUZ

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

TERME İLÇE BAŞKANI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tempobet güncel giriş
merter araç kiralamaMuş evden eve nakliyatNevşehir evden eve nakliyatNiğde evden eve nakliyatOrdu evden eve nakliyatbakırköy evden eve nakliyat
Egobet
Celtabet
Youwin