Karizma Haber

‘Çocuk eğitiminin özü çocuğa davranış değil, irade kazandırmaktır’

‘Çocuk eğitiminin özü çocuğa davranış değil, irade kazandırmaktır’
350
12 Mart 2015 - 10:50

ORDU – Uzman Pedagog Adem Güneş, çocuk eğitiminin özünün; çocuğa davranış kazandırmak değil, irade kazandırmak olduğunu söyledi.

Ordu Özel Sahil Koleji Eğitim Koordinatörlüğü tarafından velilere yönelik düzenlenen ‘Okul Başarısında Ailenin Rolü’ konulu seminer, Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Çok sayıda velinin katıldığı seminerde Uzman Pedagog Adem Güneş, çocukların yetiştirilmesinde ailelere düşen görevleri anlattı. Güneş, “Çocuk eğitiminin özü çocuğa davranış kazandırmak değil, irade kazandırmaktır. İrade de benliğin kendisini güven içinde hissetmesi ile yavaş yavaş oluşan bir olgudur.” dedi.

Güneş, birçok ebeveynin çocuklarını yetiştirmede doğru yöntemleri değil, kendi anne babalarından gördükleri ve yanlışları da barındıran yöntemleri kullandığına dikkat çekti. Bazen aşırı ilgisizlik, bazen de aşırı ilgi ile çocukların yeterli ve gerekli eğitimi alamadığını belirten Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü: “İradenin oluşmasında duyarlılık eğitimi büyük önem taşımaktadır. Duyarlılık güven duygusu, aidiyet hissi ve zihinsel eğitim ile ruha hitap etmektir.” Program sonunda Okul Müdürü İsmail Akgül, Adem Güneş’e teşekkür için çiçek takdim etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper