Karizma Haber

Çöken binada ölü sayısı artıyor

288
09 Şubat 2019 - 21:23
Çöken binada ölü sayısı artıyor

İstanbul Kartal’da çöken binaya ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kartal’daki çöken binada hayatını kaybedenlerin sayısı 18 oldu” dedi.

Soylu, “Enkazdan 18 kişinin cansız bedenini çıkartıldı. Bir kişiyle daha temas kuruldu. 14’ü sağ, 32 vatandaşımızı çıkardık.” dedi.

Konu ile konuşan , Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum söz aldı. Bakan Kurum, çöken binanın deniz kumuyla yapıldığını aktardı ve şunları söyledi:

“Yıkılan binamız kırmızı ile işaretli binamız. Mevcut binamızda da 14 konut, 3 ticari ünitemiz var. Bu alanda 131 bağımsız bölüm var. Bu adada mevcutta imar planına göre yapılaşma alanı 8390 metrekare iken fiili inşaat alanı bunun çok daha üzerinde. Bu detayları bina bina vereceğiz. Ruhsatın haricinde katlar mevcut.

Tehlike içeren etraftaki 10 binayı boşalttık. Vatandaşlarımızı mağdur etmeyecek şekilde süreci yürütmeye çalışıyoruz. Yıkılan bina hakkında aldığımız bilgi ve numuneler sonucunda bu binamız normalde zemin artı 5 kat ruhsatlı projesi varken, yerinde zemin artı 7 kat olarak yapılmış. Kartal’da çöken binada kullanılan beton; C3 – C10 arasında beton kalitesi çıkıyor.

Eğer bu bina tekrar yapılacak olsa, betonun C30 olması gerekiyor. Deniz kumuyla yapılmış olduğu söz konusu. Hem beton dayanımı hem de çelik-çekme dayanımı oldukça düşük bir bina olarak görülüyor.”

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sex hikayeleri