Karizma Haber

Cumhur İttifakı’na bir parti daha mı katılıyor

Siyaset arenasını karıştıracak bomba iddia! Cumhur İttifakı’na bir parti daha mı katılıyor

Cumhur İttifakı’na bir parti daha mı katılıyor
162
11 Ocak 2021 - 10:52
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal Cumhur İttifakı’na katılıp katılmayacağına dair iddialara cevap verdi

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ı Külliye’de kabul etti.  İkili arasında geçen görüşmeyi Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi yorumladı.

Aralık Ayı’nın son günlerinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, bir soru üzerine; ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmenizde ittifak konusu gündeme geldi mi?’ diye ifade etti.  Aksakal; “Hayır. İttifak konusuna girilmedi. DSP’nin Cumhur İttifakı ile  birlikte olmamız gibi bir gündemimiz olmadı. Çünkü o görüşmenin gündemi farklıydı” cevabını verdi.

İşte, Abdulkadir Selvi’nin dikkat çeken o yazısı;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aralık 2020 Ay’ının son günlerinde DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’la görüşmüştü. Erdoğan’ın cuma namazı sonrasında ayaküstü gazetecilere yaptığı açıklamada;  DSP ile de görüştüğünü söylemesi üzerine dikkatler birden Önder Aksakal’a çevrildi. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ı aradım.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmenizde ittifak konusu gündeme geldi mi?” diye sordum. Aksakal, “Hayır. İttifak konusuna girilmedi. AK Parti ile DSP’nin aynı ittifak içinde olması gibi bir gündemimiz olmadı. Çünkü o görüşmenin gündemi farklıydı” dedi.

Kaynak: günboyu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tempobet güncel giriş
merter araç kiralamaMuş evden eve nakliyatNevşehir evden eve nakliyatNiğde evden eve nakliyatOrdu evden eve nakliyatbakırköy evden eve nakliyat
Egobet
Celtabet
Youwin