Karizma Haber

Cumhur İttifakı’yla ilgili bomba iddia! Erdoğan istiyor Bahçeli.?

Cumhur İttifakı’yla ilgili bomba iddia! Erdoğan dar bölge istiyor Bahçeli ıııh diyor.

Cumhur İttifakı’yla ilgili bomba iddia! Erdoğan istiyor Bahçeli.?
360
24 Ocak 2021 - 11:56
Cumhur İttifakı bir komisyon marifeti ile seçim mevzuatı çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Muhalefet, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin seçim baraj açıklamalarını, ihtiyatla karşılıyor.  Hatta; “MHP bu çalışmalarıyla diğer partilerin Cumhur İttifakı’na girmesinin önünü kesmeye çalışıyor” diye yorumlanıyor.

AK Parti’nin seçim mevzuatı üzerinde çalışan komisyon, çalışmaları henüz sonuçlandırmadı. Ama MHP Lideri Devlet Bahçeli önerilerini bir bir sıraladı. Dar ve daraltılmış bölge seçim sistemlerine karşı olduğunu keskin hatlarıyla belirledi.  Bahçeli seçim barajı için de “Makul düzeye indirilmeli ve siyasi partilerin ittifak kurması halinde de uygulanmalıdır” dedi.

FARKLI ARAYIŞLARA SICAK BAKMIYOR

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, AK Parti ve MHP arasında üzeerinde çalışılan seçim sistemi değişikliği konusunda ciddi bir görüş ayrılığı olduğu görülüyor. Haberde; “Erdoğan hem Cumhurbaşkanlığını kazanmak hem de Meclis çoğunluğunu elde etmek için birtakım atraksiyonlar yaparak ittifakı genişletmek istiyor. Bahçeli ise her ne kadar ‘Cumhur İttifakı’nın zeminini genişletmek amacıyla yapılan bir dizi temas ve ziyaretlerden rahatsız olmamız söz konusu değildir, Cumhur ittifakına desteğimiz tamdır’ dese de MHP dışında bir arayışa sıcak bakmadığı” ifade ediliyor.

KÜÇÜK PARTİLERİN ÖNÜNÜ KESİLMEK İSTENİYOR

MHP Lideri Bahçeli’nin; “Baraj yüzde 7’ye düşsün, bu baraj ittifak içindeki partilere de uygulansın” demesi,  BBP, Saadet Partisi ya da başka partilerin Cumhur İttifakı’na girişini önlemek anlamına geliyor.  Muhalefete göre MHP bu anlamda diğer partilerin Cumhur İttifakı’na girmesini istemiyor.

Kaynak: günboyu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

gizli çekim sex hikayalerigrup sex hikayeleriiş yeri sex hikayelerikızlık bozma hikayelerikonulu sex hikayeleri