Karizma Haber

Denizli’de düşen uçağın yeri tespit edildi

490
19 Kasım 2018 - 20:59
Denizli’de düşen uçağın yeri tespit edildi
Sabah saatlerinde Denizli’nin Merkezefendi ilçesi yakınlarına düşen iki kişilik tek motorlu eğitim uçağının yeri tespit edildi.
Uçağın, kent merkezine yakın olan Merkezefendi ilçesi Başkarcı Dağı’na düştüğü tespit edildi.

Bugün sabah saatlerinde, Denizli Merkezefendi ilçesi, Çardak Havalimanı’ndan eğitim uçuşu için kalkan, TC-JZC tescilli tek motorlu Cessna 172 tipi uçakla telsiz irtibatı kesildi.

Bölgede eğitim uçuşu yapan uçakta biri öğretmen pilot, diğeri öğrenci pilot, iki kişi bulunuyordu. Uçaktan en son saat 10.26’da, Merkezefendi İlçesi yakınlarında ‘acil durum’ bilgisi alınmıştı.

Aydın merkezli Uçuş Akademisi’ne ait uçakla bir daha telsiz teması kurulamaması üzerine bölgeye karadan ve havadan arama kurtarma ekipleri sevk edilmişti.

UÇAĞIN YERİ TESPİT EDİLDİ

Denizli’de düşen eğitim uçağının yeri tespit edildi. Uçağın Denizli Merkezefendi ilçesi, Babadağ’ın yanında uzanan Başkarcı Dağı’nda düştüğü saptandı. Ekiplerin enkaza ulaşmaya çalıştığı bildirildi.

Düşen uçağın yeri tespit edildi.

Denizli Valiliği’nden yapılan açıklamada, eğitim uçağının Babadağ ilçesi sınırları içinde dağlık alana düştüğünün tespit edildiği bildirildi.  Sivil eğitim uçağının Babadağ ilçesi sınırları içerisinde dağlık alana düştüğü tespit edilmiştir.

Düşen uçağın koordinatları tespit edilmiş ancak enkaza henüz ulaşılamamıştır.  Düşen uçakta pilot Hamdi Yılmaz ve teknisyen Merve Altun’un bulunduğu bildirildi.

Olay bölgesine 112 Acil Servis ekipleri ve AFAD arama kurtarma çalışmaları için yönlendirilmiş olup, çalışmalar devam etmektedir” denildi.

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.1xbetjasminbet