Karizma Haber

Develer kadar sahipleri de güreş heyecanı yaşadı

Develer kadar sahipleri de güreş heyecanı yaşadı
349
08 Mart 2015 - 14:20

AYDIN – Aydın’ın Germencik ilçesi Ortaklar Mahallesi’nde bu yıl 4.sü düzenlenen geleneksel deve güreşinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla seyircilerden ücret alınmadı.

Ortaklar Arenası’nda düzenlenen ve kıran kırana geçen deve güreşinde, develer kadar sahipleri de büyük mücadele verdi. Geleneksel deve güreşinde 120 deve kıran kırana mücadele etti. Develerinin rakiplerini yenmesi veya oyuna getirmesi için taktik ve cesaret veren deve sahipleri, onlarla birlikte arenada ter döktü.

Bozkurt isimli devesi rakibinin bağıyla bağlanan Emre Doğru, rakibinin altından kurtarmak için büyük mücadele verdi. Rakibinin altında ezilen devesine cesaret vermek için onunla adeta konuşan Doğru, kalkması için büyük çaba harcadı. Deve rakibinin altından kalkamayınca müsabaka hakemin güreşi bitirmesiyle sona erdi.

Havanın güzel olması deve güreşine olan ilgiyi de artırdı. Diğer güreşlerin de kıran kırana geçtiği Ortaklar arenasında, 120 devenin güreşi büyük beğeni topladı.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper