Karizma Haber

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan cennette ev müjdesi

 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde Kur’an kursu açılışında konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan cennette ev müjdesi
451
10 Şubat 2020 - 8:40

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde Kur’an kursu açılışında konuştu.

 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde Kur’an kursu açılışında konuştu. Kur’an kurslarında bir tuğlası olana cennetten ev verileceğini söyleyerek sosyal medyada gündem oldu.

 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kahramanmaraş Pazarcık’ta yaptığı konuşmasında Kur’an kurslarında bir tuğlası olana cennetten ev verileceğini söylemesi sosyal medyada olay oldu.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde bulunan Yatılı Hafızlık Erkek Kur’an Kursu’nun açılışında vatandaşlara konuştu.  Ali Erbaş, ülkemizde 2 bin civarında Kur’an kursu olduğunu dile getirdi. Bu Kur’an Kurslarının sayısını daha da artıracaklarını ifade etti.

Cennetten Ev Verilecek

Erbaş, Kur’an kurslarının olduğu mekanların şeytandan korunmuş bir bölge olduğunu ifade etti. Herhangi bir yerde Allah’ın adı varsa oraya şeytanın yaklaşamadığını söyledi. Erbaş yaptığı konuşmada oldukça dikkat çekici ve bir o kadar da yanlış anlamalara sebep olacak sözler sarf etti. Peygamberini tanıyarak ezanını bilen bayrağına her türlü itaat eden yeni nesiller yetiştirmek adına her türlü imkanlarını seferber ettiklerini belirtti.

Erbaş, Kur’an kurslarında tek bir tuğlası olana cennete ev verileceğini müjdelemesi (!) sosyal medyada büyük bir ses getirerek bazı tepkileri de beraberinde getirdi.

Kur’an kursundaki açılışa pek çok din adamı ve milletvekilleri katılırken Erbaş daha sonrasında bir kreş sınıfına ziyarette bulunarak çocuklarla bir süre sohbet etmesinin ardından çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Süperbetin yeni adresi