Karizma Haber

Advert

Elektrik desteği ödemesi başlıyor

2 milyon 22 bin hanenin yararlanacağı elektrik desteği uygulamasının 1 Mart tarihi itibariyle başlıyor. 

Elektrik desteği ödemesi başlıyor
409
28 Şubat 2019 - 21:02

2 milyon 22 bin hanenin yararlanacağı elektrik desteği uygulamasının 1 Mart tarihi itibariyle başlıyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Destek miktarının evde yaşayan kişi sayısına göre 40.31 ila 80.63 TL arasında değişeceğini ifade etti.

Bakan Selçuk, ödemelerin belirlenen kişilere düzenli olarak PTT aracılığı ile yapılacağını duyurdu. Hanede yaşayan kişi sayısına göre elektrik desteği sağlanacak. Buna kriterlere göre; 1-2 kişi 75 kilovatsaat, 3 kişi 100 kilovatsaat, 4 kişi 125 kilovatsaat, 5 ve daha fazla kişi yaşayan hanelere aylık 150 kilovatsaat elektrik desteği verilmiş olacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, elektrik desteği ödemesi çalışmaları ve özverilerinden dolayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na teşekkür etti.

Vatandaşlarımızı Mutlu görmek Her Şeye Değer;

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, “Bakanlık olarak sosyal yardımlar konusunda ciddi bir mesai harcıyoruz.  Hayata geçirdiğimiz yardımlar ile ihtiyaç sahibi ailelerimizin, engellilerimizin, yaşlılarımızın,  vatandaşlarımızın her anlamda her zaman yanında olmaya, elinden tutmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın sevinçlerini görmek, yüzlerini güldürmek her şeye değer” dedi.

Bakan Selçuk, elektrik desteğinin ihtiyaç sahibi vatandaşlara hayırlı olmasını temenni etti.

kaynak: habererk

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.1xbetjasminbet