Karizma Haber

Engin Alan’dan Azerbaycan Ordusu için büyük taarruz açıklaması

261
28 Eylül 2020 - 12:11
Engin Alan’dan Azerbaycan Ordusu için büyük taarruz açıklaması

Azerbaycan ile Ermenistan arasında 30 yılı aşkın süredir devam eden Dağlık Karabağ problemi vardı.

Azerbaycan ile Ermenistan arasında 30 yılı aşkın süredir devam eden Dağlık Karabağ problemi vardı. Ermenistan son aylarda ikide bir Azerbaycan topraklarına taciz ateşinde bulunuyordu.  İşgal altındaki Dağlık Karabağ krizi dün şiddetli çatışmalarla yeniden alevlendi. Emekli Korgeneral Engin Alan,  Karabağ bölgesini karşı karış bildiğini ifade etti. 1992’deki savaşta Karabağ cephesindeki  görev yaptı. Sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasında yer aldı.

FETÖ’nün Balyoz kumpasında 5 yıla yakın hapis yatan emekli Korgenral Engin Alan,  yeniden alevlenen Azerbaycan ile Ermenistan  krizine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Alan, sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Güneyde Aras’tan, kuzeyde Murov Dağı’na kadar cepheyi karış karış biliyorum. Stratejik Murov öncelikle kontrol edilmelidir. Hankendi yolunu açmak için Tartar ve Ağdam’da Ermeni işgalindeki yerler ele geçirilmelidir.” dedi.

Alan, Rusya ve İran’a da dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

a-090.jpg

Diğer yandan Engin Alan’ın 1992 yılında Karabağ Savaşı’nda çekilen fotoğrafı sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasında yer aldı.

ei7vyxcwsaaovr9.jpg

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Süperbetin yeni adresi