Karizma Haber

bahis siteleri

Erdoğan: “Hepimiz 82 milyonluk Türkiye gemisinin yolcularıyız”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen iftar yemeğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuştu.

Erdoğan: “Hepimiz 82 milyonluk Türkiye gemisinin yolcularıyız”
1.454
21 Mayıs 2019 - 22:48

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen iftar yemeğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuştu.

TBMM’de düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan,”Hepimiz 82 milyonluk Türkiye gemisinin yolcularıyız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de düzenlenen iftar töreninde milletvekillerine seslendi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları ise şöyle;

Şehitlerimiz ve gazilerimiz istikbal ve istiklalimizin sembolüdür. TBMM Gazi bir meclistir. Bu Gazi Meclisimiz maziden atiye uzanan şerefli tarihimizin en önemli ritüellerinden biridir. Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. yıl törenlerine milletçe katıldık. 100. törenlerine davet ettiğimiz ve davete icap eden siyasi parti genel başkanlarımız, sporcularımızla gençlerimizle  muhteşem bir tören gerçekleştirdik.

“Bu Meclis Cumhuriyet’i kuran Meclistir. Darbelere cuntalara vesayete karşı cesaretle dimdik duran Meclis’tir. Ülkemizin gelişmesi büyümesi ve kalkınması noktasında tüm adımları atan, önünü açar Meclis’tir. İhanet çeteleri, beşinci kol unsurları ve terör örgütlerinin heveslerini kursaklarında bırakan bir Meclis’tir.”

“Milli birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi ön planda tuttuğumuz her dönemde çok büyük atılımlar gerçekleştirdiğimizi görüyoruz. Türk Milletinin en büyük özelliği zor zamanlarda o eşsiz irfanıyla en en sağlıklı, en ideal ve en doğru yolu bulmayı hep başarmasıdır. Yaşadığımız kriz, kaos sıkıntı ve saldırıları hep bu şekilde atlatabildik. Güçler ayrımı denen kökleşmiş bu sistemi ne derece sağlıklı ve kanunlara uygun bir şekilde  işletebilirsek milletimizin umutlarına ve beklentilerine o denli iyi cevap verebiliriz.”

Rabbimden birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini, bereketlendirmesini diliyorum. Sizlere sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Kalın sağlıcakla.”

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

samsun web tasarım