Karizma Haber

Erdoğan, İdlib’de atılacak adımları açıkladı

Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçlerinin gerçekleştirdiği 2 hain saldırı sonucu toplamda 13 şehit vermemizin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu

Erdoğan, İdlib’de atılacak adımları açıkladı
333
12 Şubat 2020 - 11:48

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçlerinin saldırısı sonucu toplamda 13 şehit vermemizin ardından, açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçlerinin saldırısı sonucu toplamda 13 şehit vermemizin ardından, açıklamalarda bulundu. Erdoğan AK Parti grup toplantısında, bölgede atılacak adımları açıkladı.Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’nün siyasi ayağı ile ilgili kendisi için FETÖ’nün siyasi ayağı Tayyip Erdoğan’dır sözü üzerine konuştu ve eleştirilere de cevap verdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Partisinin grup toplantısında konuştu. Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçlerinin hain saldırıları sonucu toplamda 13 şehit vermemizin ardından, bölgede atılacak adımları açıkladı.

Erdoğan, “Askerlerimize zarar gelmesi halinde bugünden itibaren İdlib ile Soçi muhtırası sınırları ile bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum’ ifadelerin kullandı. Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dünkü grup toplantısında FETÖ’nün siyasi ayağı ile ilgili yaptığı açıklamalara da cevap verdi.

Suriye Merkezi Rejim güçleri tarafından, İdlib’de şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rejim saldırıları nedeniyle İdlib’de Şehit sayısı 14’ü yaralı sayısı 45’i buldu.
Verilen sözlere riayet edilmesini bekledik. Bize verilen sözler yerine getirilmediği gibi anlaşmalara uyulmadı. Bu saldırılar doğrudan Türk askerlerini hedef almaya başladı.

Madem durum bu biz de lafa değil sahada ne gerekiyorsa onu yaparız. Şubat ayı sonuna kadar rejimi gözlem noktaları gerisine çıkartmakta kararlıyız.

Havada karada tereddüt etmeden ne gerekiyorsa bunu yapacağız. İdlib’deki askeri gücümüzü tahkim ettik. Artık kimsenin taşkınlığına satılmışlığına göz yumacak değiliz.

Bu süreçte gözlem noktalarındaki askerlerimize zarar gelmesi halinde bugünden itibaren uyarıyoruz. İdlib ile Soçi mutabakatına  bağlı kalmaksızın rejim güçlerini her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum.

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Süperbetin yeni adresi