Karizma Haber

Erdoğan’ın en yakını olan isim çay dağıtma olayına tepki gösterdi

4
04 Ağustos 2021 - 7:31
Erdoğan’ın en yakını olan isim çay dağıtma olayına tepki gösterdi

Yenişafak Gazetesi yazarı Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’te vatandaşlara çay atmasını eleştiren bir yazı yazdı.

Yenişafak Gazetesiyazarı Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’te vatandaşlara çay atmasını eleştiren bir yazı yazdı. AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner “Reis’e otobüsün üstünden çay paketleri attırmak da neyin nesidir, hangi aklın eseri ve hangi akla hizmettir? Böyle bir şimarıklığın yangın günlerinde yapılabiliyor olması tüm vatandaşları derinden yaralamıştır, diye ifade etti.

Yeni Şafak gazetesi yazarı ve  AK Parti  eski Milletvekili Mehmet Metiner, bugünkü köşesinde, “Kontrollü yangın…” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Metiner yazısında, Türkiye’nin yangınlarla boğuştuğu bir çay dağıtma muhabbetini ve sonrasında yapılan açıklamaları gündeme aldı. Mehmet Metiner; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yangın bölgesinde vatandaşlara otobüsün üzerinden çay fırlatmasını da eleştirdi.  Metiner, “ Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a otobüsün üstünden çay paketleri attırmak da nereden çıktı ve neyin nesidir? Buhareket  hangi aklın eseridir, hangi akla hizmettir? Artık seçim sathı malinde bile yapılmaması gereken bu tür bir olayın yangın günlerinde yapılabiliyor olması vatandaşlarımızı derinden yaralamıştır, biline” ifadelerini kullandı.

“BİR KISIM SİYASETÇİLERİMİZ DİLLERİYLE ATEŞİ HARLIYOR”

Mehmet Metiner, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Millet olarak yüreğimiz yanıyor. Devletimiz tüm kurum ve kuruluşları ile imkânlarını seferber etmiş durumda. Ama o kendini bilmez birilerinin dediklerine bakın hele! Bu mudur muhalefet, bu mudur siyaset?

Yangınla mücadele konusunda hükümetin bir eksikliği varsa, muhalefetin görevi bu eksiklikleri veya varsa hükümetin zaaflarını, münasip bir dille gündeme getirmektir. Sorumlu muhalefet anlayışı, büyük yas günlerinde diline hassasiyet gösteren muhalefettir. Acıları çoğaltan muhalefet değildir, acıları kaşıyan, acılar üzerinden yangın siyaseti yürüten muhalefet hiç değildir.

Yüreğimizi yanıyor. Birileri o yangına körükle gidiyor. O ormanlarımızı yakanlardan bin beter yakıcı ve yaralayıcı bir dil kullanmaktan ne vakit vazgeçeceksiniz?

“REİS’E OTOBÜSÜN ÜSTÜNDEN ÇAY PAKETLERİ ATTIRMAK DA NEYİN NESİDİR”

Mehmet Metiner; “İçimizden birilerinin yaptıkları negatif propagandayı ancak muhafet yapabilirdi. Bu güruh negatif propaganda üretebilmeleri için ne lazımsa yapıyorlar”

Metiner; “Allah aşkına her birimizin yüreğinin cayır cayır yandığı bu günde, seçim meydanlarındaymışız gibi Reis’e otobüsün üstünden çay paketleri attırmak da neyin nesidir, hangi aklın eseri ve hangi akla hizmettir? Artık seçim sathı malinde bile yapılmaması gereken bu tür bir olayın yangın günlerinde yapılabiliyor olması vatandaşlarımızı derinden yaralamıştır, biline” ifadelerini kullandı. Dilerim ki bu ve buna benzer yanlışlıklara son verilir. Reis’i gereksiz yere polemik konusu yapan bu tür davranışlar artık bir son bulur. Yeri gelmişken belirtmezsem olmaz: Millet yangın günlerinde kendi vekillerini, özellikle de iktidar vekillerini yanı başında görmek ister. Keşke vekil arkadaşlardan biri Marmaris’te Cumhurbaşkanı’nı karşılamak yerine Bodrum’daki yangın mahallinde bulunmuş olsaydı diyorum.

Son söz:

Yakılan yerleri tekrar yeşillendireceklerini söyleyerek gayrısına asla izin vermeyeceklerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hâlâ “kontrollü yangın” üzerinden laf söyleyenleri de, fırsatı ganimet bilerek bu yangın günlerinde “Türk-Kürt kardeşliği”ni hedef alan alçakları ve hainleri de milletimizin derin vicdanına havale ediyoruz.”

İlgili Haberler

kaynak: yeniçağ


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper