Karizma Haber

Erdoğan’ın Eski danışmanından çok konuşulacak sözler!

188
14 Ocak 2021 - 10:29
Erdoğan’ın Eski danışmanından çok konuşulacak sözler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde danışmanı olan gazeteci Akif Beki, çok konuşulacak sözler sarf etti. Beki; “milletin gönlüne girme performansından Erdoğan’ın memnun kalmadığı anlaşılıyor” dedi. Beki;  AK Parti içindeki memnuniyetsizliği ele alan bir yazı kaleme aldı.

Akif Beki, Karar Gazetesi’ndeki bugünkü yazısında Erdoğan’ın parti içindeki rahatsız olduğunu yazdı.  Beki, “Sayın Erdoğan’ın bazı ikaz ve sitemlerinde hayal kırıklığı sezdim. Kamçılamaya, zorlamaya, ekstra motive etmeye gerek duyuyordu sanki” ifadelerini kullandı.  Erdoğan’ın AK Parti’deki memnuniyetsizliğini anlattı.

Beki’nin köşe yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongre konuşmalarında sahadaki çalışmalarda bir eksiklik görmüş olmalı ki;  teşkilatlarına bir talimatı önemle verdi. Sahaya inip kapı kapı dolaşarak vatandaşla yüz yüze temas kurmalarını istedi.

 

Bu talimatı bildirirken de AK Parti’nin, vatandaşa ulaşmakta bir zorluğunun olmadığını vurguladı.

 

Çok haklıydı. Ama malumun da ilamı, yani bilinenin tekrar bildirilmesi gibiydi.

 

Milletin gönlüne girmek veya vatandaşa ulaşma konusunda, muhalefet partileri iktidarla zaten eşit hak, fırsat ve imkanlara sahip değiller.

 

Cumhurbaşkanı parti teşkilatları harekete geçirmek için bu ilk talimatı değil elbette. Pandemi salgınının başladığı günlerde yine belediye başkanlarına seslenirken herkesin bunu anlamasını istemişti.

 

Bu hususa özellikle dikkat çekmişti. Kaldı ki, salgın gibi durumlar, milletin gönlüne siyaseten girmek için bir  fırsattı.

 

Ancak aynı fırsattan yararlanmak, muhalefete hak ve serbest değildi. Yarış dışı tutmak için, yasaklar getirildi, ayaklarına çelmeler takıldı.

 

Muhalefet belediyeleri, milletin gönlüne girmeye kalkışsalar, veya  iktidarla yarışmaya kalkarlarsa  paralel devlet gibi algı oluşturarak yapılan çalışmalara el konuluyordu veya yasaklar getiriliyordu.

 

Pandemi nedeniyle vatandaşa yardıma kalkışan muhalefet belediyeleri ikilikler çıkarmakla suçlandılar.

 

Yine de AK Parti teşkilatlarının, milletin gönlüne girme konusunda veya performansından Erdoğan’ın memnun olmadığı anlaşılıyor.

 

Sayın Erdoğan’ın sitemlerinde hayal kırıklığı sezdim. Kamçılamaya, zorlamaya, ekstra motive etmeye gerek duyuyordu sanki.

 

‘Gece gündüz çalışarak milletin gönlüne girme konusunda tereddüt edenlere veya çalışmayanlara teşkilatlarında yer olmadığını söyledi. Göreve talip olmamaları için uyardı.

 

Halbuki…

 

Muhalefet partileri ve belediyelerinin, halka maske ve ekmek dağıtması bile uygun bulunmamıştı. Milletin gönlüne girme yarışından alıkonmuş, engellenmişler.

 

AK Parti teşkilatlarının, siyasi arenada tek tabanca olmalarına rağmen, yeterince gönle ve göze girememesi veya bu konuda şikayetçi olmaları hayra mı alamet?

 

Bilmem, 2023 seçim sonuçları hakkında size ne fikir veriyor.

Kaynak: günboyu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

gizli çekim sex hikayalerigrup sex hikayeleriiş yeri sex hikayelerikızlık bozma hikayelerikonulu sex hikayeleri