Karizma Haber

Fatih Altaylı Erdoğan’ın bile rahatsız olduğu yalakayı yazdı

5
05 Ağustos 2021 - 5:32
Fatih Altaylı Erdoğan’ın bile rahatsız olduğu yalakayı yazdı

Fatih Altaylı, Habertürk gazetesi’nde kaleme aldığı son yazısında 2019 yılında Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne atanan esrarengiz ismi yazdı.

Fatih Altaylı, Habertürk gazetesi’nde kaleme aldığı son yazısında 2019 yılında Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne atanan esrarengiz ismi yazdı.Altaylı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bile rahatsız olduğu yalaka müdürün daha önceki görevi belediyede, nikâh memuru ve mezbaha sorumlusu imiş. Bu kişinin Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü olduğunu hatırlattı, ‘Muğla yanmasında kim yansın’ ifadelerini kullandıfacebook sharing button

Altaylı, 10 gündür devam eden orman yangınlarıyla ilgili olarak kaleme aldığı yazısında, Bu alicenap müdür, 2019 yılında, Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne nasıl getirildiğinin ilginç bir hikayesi var. Yerel seçimlerde CHP’den Milas Belediye Başkan adayı olmak istiyor. CHP bu talebini kabul etmeyince istifa edip AK Parti’ye geçerek aday oluyor. Ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la yaptığı telefon görüşmesi hala zihinlerde tazeliğini koruyor. Esrarengiz müdürün adı Barış Saylak, Erdoğan’la yaptığı telefon görüşmesinde “Büyüksün reisim, elini öpmeye geleceğim” demişti. Altaylı, “Bu yalaka müdür, daha önce Milas Belediyesi’nde nikah memurluğu ve mezbaha sorumluluğu  görevlerinde bulunmuş birisidir. Adamı Bakanlığın ildeki temsilciliğine getirirseniz sonuç işte böyle oluyor.  Liyakatsız kişileri böyle makamlara getirirseniz sonuç bundan farsız olamazdı zaten. Liyakat dediğimiz de tam olarak budur” dedi.

“Ülkemiz Bekir Pakdemirli bakan olduktan sonra iki yıldır hiç görülmedik düzeyde orman yangınlarına sahne oluyor. Bekir Pakdemirli sayesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı yine iki yıldır bu orman yangınları ile mücadelede eşi benzeri görülmemiş bir başarısızlığa imza atıyor.

Altaylı, yazısına şöyle devam etti:

“Bu yangınların büyük bölümünün Muğla ilinde çıktığı herkesin de bildiği bir geğrçek. Bu yıl Muğla’daki ormanların çok önemli bir bölümünün yandığını da biliyoruz.

Peki size bir soru. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2019 yılında Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne atadığı kişi kim? Sıkı durun şapkadan tavşan çıkacak söylüyorum. Barış Saylak.

Bu isimi hatırlamadınız değil mi? Hatırlanmaya değer bir isim değil. Ama yaptığı görev unutulacak gibi değil. Bu Barış Saylak’ı aslında biraz hafızalarınızı zorlasanız çıkarabilirsiniz.

2019 yerel seçimlerinde önce CHP’den Milas Belediye Başkan adayı olmak istiyor. Bu isteği yerine getirilmeyince  AK Parti’ye geçmişti. Daha sonra AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı bir telefon görüşmesi yayınlanmıştı. Ben yazınca birçoğunuz hatırlayacaksınız sanırım. Saylak bu görüşmede tarihi bir yağcılığa imza atmıştı. Saylak telefonda, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a elinizi öpmeye Ankara’ya gelmek istiyorum diye yalvarmış. Erdoğan’ın bu aşırı yalakalıktan rahatsız olması üzerine ‘Bari grup toplantısına gelip orada elinizi öpeyim’ diye devam etmiş en sonunda ‘Büyüksün büyük’ diye telefonu kapatmıştı. Saylak’ın sözlerinden Erdoğan bile rahatsız olmuş, utanmıştı.

Barış Saylak, AK Parti’den belediye başkan adayı olarak girdiği seçimleri kaybetti. Ancak gelenek haline geldiği gibi aday olup seçimi kaybedenler mutlaka bir göreve atanırlar. Bu hep böyle oldu. Sonra bu Barış Saylak ne oldu biliyor musunuz! Seçimden tam 9 ay sonra 11 Kasım 2019’da Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü olarak atandı.

Daha önce Milas Belediyesi’nde mezbaha sorumluluğu ve nikah memurluğu görevlerinde bulunmuş olan adamı Bakanlığın ildeki tepesine koyarsanız olan o ile olur. Liyakat dediğimiz de tam olarak budur. Yani Muğla yanmasın da kim yansın? Biz yanmayalım da kim yansın!

 

İlgili Haberler

kaynak: yeniçağ

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper