Karizma Haber

Göl ortasında mahsur kalan balıkçıları jandarma timi kurtardı

Göl ortasında mahsur kalan balıkçıları jandarma timi kurtardı
280
09 Mart 2015 - 17:46

BURSA – Bursa İznik Gölü ortasında dümenleri kırıldığı için mahsur kalan balıkçıları jandarma timleri kurtardı.

Edinilen bilgiye göre; Bursa İl Jandarma Komutanlığı ‘156 Jandarma İmdat Hattı’nı arayan H.K. (64) ve S.K. (22) isimli şahıslar, saat 10.20 sıralarında balık tutmak amacıyla Boyalıca Mahallesi’ndeki balıkçı barınağından İznik Gölü’ne açıldıklarını belirtti. Barınağın 3,5 mil (6 km) kadar açığında teknelerin dümeninin kırılması sonucu mahsur kaldıklarını belirten şahıslar, diğer teknelerin ise hava muhalefeti nedeniyle kendilerine yardıma gelemediğini belirterek, yardım istedi.

İhbarın alınmasının ardından İl Jandarma Komutanlığı Harekât Merkezi tarafından İznik Gölü’nde görevli olan Jandarma Bot Tim Momutanlığı’na haber verildi. Saat 10.30 sıralarında harekete geçen Jandarma Bot Timi, saat 10.45 sıralarında teknelerinde mahsur kalan H.K. ve S.K. isimli şahısların yanına ulaştı. Şahısların teknesini yedeğine alan Jandarma Bot Timi, güvenli bir şekilde şahıslar ve teknelerini Boyalıca Mahallesi’ndeki balıkçı barınağına çıkardı. Şahısların herhangi bir sağlık sorununun olmadığı belirlendi.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper