Karizma Haber

İskilipli Atıf’ın ihanet bildirisini Meclis kürsüsünden gösterdi

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Meclis kürsüsünde Milli Mücadele karşıtı İskilipli Atıf’ın ihanet belgesini yayınladı.

İskilipli Atıf’ın ihanet bildirisini Meclis kürsüsünden gösterdi
190
20 Şubat 2021 - 9:26

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Meclis kürsüsünde Milli Mücadele karşıtı İskilipli Atıf’ın ihanet belgesini yayınladı.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Meclis kürsüsünde Milli Mücadele karşıtı İskilipli Atıf’ın ihanet belgesini yayınladı. Adıgüzel; İskilipli Atıf’ın üyesi olduğu Teali İslam Cemiyeti’ne ait ‘ihanet bildirisini’ göstererek, “AK Partisi’nin  tüm iktidarları süresince ordumuzun tarihine felsefesine ve komutanlarına kadar hakaret edenleri ödüllendirmekten de geri kalmıyor” dedi.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, TBMM Genel Kurulu’nda konuştu. Milli Mücadele karşıtı İskilipli Atıf’ın üyesi olduğu Teali İslam Cemiyeti’ne Yunan uçakları tarafından Anadolu’ya atılan ‘ihanet bildirisini’ göstererek, “AK Partisi’nin tüm iktidarları süresince ordumuzun tarihine felsefesine ve komutanlarına kadar hakaret edenleri ödüllendirmekten de geri kalmıyor. Kim gibi? ‘Türk ordusu değil de keşke Yunan galip gelseydi’ diyen Mısıroğlu meczubu gibi” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Eşkıya” diyen İskilipli Atıf Hoca hakkında  Adıgüzel, şunları söyledi:

“İskilipli Atıf gibi hainleri valiniz, Ak Parti Genel Başkan Vekiliniz kutsuyor. İngilizler tarafından kurdurulan Teali İslam Cemiyeti’nin İskiliplli Atıf’ın önce 2.başkanı, sonra da 1.başkanı oluyor.  İngiliz işbirlikçisi Teali İslam Cemiyeti, Milli Mücadele karşıtı çok ağır bir bildiri hazırlıyor. Orijinali bu olan bildiri 30 Ağustos 1920’de Yunan uçaklarıyla Anadolu’nun birçok illerine atılıyor.

O ihanet belgesinin orjinali burada işte size gösteriyorum. Bu bildiride Mustafa Kemal ve Kuvayı Milliye’ye kudurmuş haydutlar,  Çanakkale’de Anadolu’da düşmana direnenlere ‘İngiltere ve Fransa gibi muazzam devletlere meydan okuyorlar. Bu yüzden İngilizleri kızdırıp üzerimize  Yunanlıları musallat ettiler. Yunanlılara fazla zayiat verdirmek hayırlı ve menfaatli olmaz. Mustafa Kemal’i öldürmek farzdır” diyor. Meclisin milletin kürsüsünden sesleniyorum. Eğer bu ihanet bildirisine katılan varsa katlayıp yaka cebine koysun.  O beden bu ihanete yakışır. Kuvayi Milliye kimdir Türk ordusudur.”

‘GÜNÜMÜZ MÜTAREKE BASINI’

“İskilipli Atıf’lara mersiye, İhaneti tescilli Ali Kemallere methiye düzen günümüzün mütareke basını Atatürk ve milli mücadele kahramanlarına her türlü hakareti yaparken bırakın cezayı ödüllendiriliyor.”

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.